Další řidič s více než 3‰ alkoholu – opět v Rohenicích

RYCHNOVSKO – V pondělí 14. září v nočních hodinách policisté z obvodního oddělení Dobruška zastavili v obci Rohenice řidiče osobního vozidla tovární značky VW Golf. Následně jej v rámci silniční kontroly vyzvali k provedení dechové zkoušky, které se podrobil.

„Výsledek byl pozitivní, a to více jak 3‰ alkoholu v dechu a to opakovaně. Dále policisté zjistili, že muž není držitelem řidičského oprávnění. Na místě mu tedy zakázali další jízdu.
Muž ve věku 43let je podezřelý z trestného činu řízení pod vlivem návykové látky a v případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, uvedl mluvčí policie Jaroslav Matoušek.

Podobný případ se stal ve stejné obci nedávno, respektive před deseti dny.

V pátek 4. září v odpoledních hodinách byli policisté požádáni o spolupráci hlídkou Městské policie Dobruška, která zastavila v obci Rohenice řidiče osobního vozidla značky Škoda Roomster a při následné kontrole u něj provedenou dechovou zkouškou zjistila hodnotu téměř 3, 5 promile alkoholu v dechu. „Policisté, kteří se na místo dostavili, u 51letého řidiče následně provedli opakovanou dechovou zkoušku, kdy hodnota neklesla pod 2,40 promile. Zadrželi mu proto řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Řidiče čeká obvinění z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok,“ dodal Jaroslav Matoušek.

 

Čtenářská diskuze
Tags: