Další oddělení pro covidové pacienty vyhradila královéhradecká fakultní nemocnice, omezila i některé neakutní operace

HRADEC KRÁLOVÉ – Další oddělení zajišťující péči o pacienty s covidovou infekcí postupně otevírá královéhradec- ká fakultní nemocnice. V posledních týdnech eviduje nárůst pacientů s COVID-19 vyžadují- cích hospitalizaci. Současně s tím musela mírně omezit neakutní operace. Péče o akutní pa- cienty je plně zajištěna.

„Do minulého týdne zajišťovala péči o pacienty s COVID-19 Klinika infekčních nemocí a KARIM. Následně jsme pro pacienty otevřeli jedno oddělení naší Urologické kliniky, v úterý 9. listopadu jsme otevřeli další lůžka pro tyto pacienty na Plicní klinice nemocnice. S ohledem na navyšování počtu lůžek pro covidové pacienty bylo nutné omezit některé neakutní operač- ní výkony,“ uvedl ředitel nemocnice Vladimír Palička. Při dalším nárůstu počtu pacientů je nemocnice v souladu se svým pandemickým plánem připravena přeměnit na covidová oddělení další pracoviště.

Ve Fakultní nemocnici Hradec Králové je nyní hospitalizováno zhruba 30 pacientů s COVID-19. Přibližně třetina z nich vyžaduje intenzivní péči. Nemocnice, která s ohledem na epidemickou situaci, od 3. listopadu 2021 vyhlásila plošný zákaz návštěv, zajišťuje také očkování proti COVID-19, testování PCR a antigenními testy. Podrobnější informace je možné najít na www.fnhk.cz.

Čtenářská diskuze