Cyklistický šampionát v Opočně se posouvá, o novém termínu se bude jednat

MR2020_logo_112019_opocno2020_transp

OPOČNO – ŠKODA AUTO mistrovství v silniční cyklistice 2020 – Společné mistrovství České a Slovenské republiky, kterého se měla zúčastnit i slovenská hvězda Peter Sagan, neproběhne v plánovaném termínu 18. – 21. června. Mezinárodní cyklistická unie UCI dnes zveřejnila informace o pozastavení pořadatelství profesionálních cyklistických soutěží do konce června. Organizátoři mistrovství proto musí najít jiné řešení. Nový termín stanovila UCI pro všechny národní šampionáty na 22. a 23. srpna. O situaci bude jednat také Komise silniční cyklistiky ČSC.

„Mezinárodní cyklistická unie dnes prodloužila zákaz pořádání závodů do konce června a zároveň nám doporučila nový termín konání šampionátu. Ten by podle UCI mohl proběhnout 22. a 23. srpna. Vzhledem k současné situaci v naší zemi i vládním omezením pro účastníky sportovních akcí se musíme na zítřejším zasedání komise poradit, zda je pro nás doporučený termín schůdný,“ vysvětlil člen Komise silniční cyklistiky ČSC Vladimír Vávra.

Kromě vyjádření Komise je důležité i stanovisko organizátora ŠKODA AUTO mistrovství v silniční cyklistice 2020 z HK cyklo. „Máme i nadále zájem mistrovství zorganizovat. Vyjádření komise ohledně termínu posunutí mistrovství je jedna věc, druhou je soubor různých faktorů, které s organizací souvisí. Přesto, že tři měsíce před konáním šampionátu byly přípravy v pokročilé fázi, budeme muset řadu věcí řešit od začátku a ověřovat, zda je lokálně možné šampionát uspořádat. Zároveň nám spolupráci kvůli epidemii koronaviru pozastavila velká část sponzorů a partnerů. Jejich podpora je spolu s příspěvkem Královéhradeckého kraje a města Opočna klíčová pro organizaci závodů. S novým termínem je proto důležité zabezpečit i financování organizace,“ vysvětlil ředitel ŠKODA AUTO MSC 2020 Miloš Židík.

„Termín navrhovaný UCI musí vyhovovat nejen mezinárodnímu kalendáři, ale i lokálnímu prostředí a televizi. Řešíme případnou kolizi s jinými akcemi, možná dopravní omezení, ubytovací kapacity a v neposlední řadě je důležité i otevření hranic, jelikož se jedná o společný česko-slovenský šampionát,“ dodal Židík.

Organizátoři budou po zasedání Komise silniční cyklistiky jednat s představiteli svazu o dalším postupu.

Čtenářská diskuze