Cyklisté se mají v Rychnově lépe

REGION – Na kole se jezdí v Rychnově nad Kněžnou zase o trochu lépe. Už v říjnu byla totiž dokončena další část cyklostezky, která navazuje na trasu vedoucí ze Solnice.

kolo_cyklistika

Ilustrační foto.

„Nově vybudovaná trasa vede podél rozvodného energetického závodu ČEZ, za nemocnicí, podél Ústavu sociální péče Domečky a ústí na Pelclově nábřeží. Odvádí tak cyklisty z velice frekventované silnice I/14 v ulici Jiráskova podél nemocnice, kde mohlo jednak docházet ke střetu chodců, kteří spěchají za zdravotním ošetřením do nemocnice nebo na polikliniku, a cyklistů, kteří se vyhýbali automobilové dopravě jízdou po chodníku,“ píše v Rychnovském zpravodaji starosta města Jan Skořepa.

Rozvoj cyklostezek je v auty přecpaném Rychnovsku velmi důležitý. Nabízí totiž tolik žádanou alternativu k přetížené komunikaci I/14, kde se při střídání směn v nedaleké průmyslové zóně Solnice-Kvasiny pravidelně tvoří stametrové kolony.

Nová trasa cyklostezky měří 809 m a má šířku 2,5 až 3 m. V místě, kde se předpokládá průjezd zemědělské techniky, je široká až 3,5 m. Podle informací z radnice bude kolem cyklostezky ještě vysazena zeleň. Už nyní ale trasu lemuje veřejné osvětlení, které nově vede až na konec katastrálního území města Rychnova nad Kněžnou směrem do Solnice.

„Náklady na nový úsek cyklostezky byly téměř 5,9 milionu Kč (bez veřejného osvětlení), když Státní fond dopravní infrastruktury přispěl částkou necelých 3,4 milionu Kč,“ dodává starosta Skořepa.

Čtenářská diskuze