Čtyři zápasy před koncem je FBC Dobré na druhém místě!

florbal – II. liga žen – divize IV

PŘELOUČ/HOŘICE – Do konce letošního ročníku zbývají čtyři důležité zápasy. Z předešlých čtyř zápasů tým žen FBC Dobré vytěžil 11 bodů a i díky tomu je stále na špici tabulky. I když ho díky více vstřeleným gólům odsunul na druhé místo IBK Hradec Králové, stále má osud ve svých rukách.

Přelouč

FLORBAL2Sokol Proxisky Pardubice – FBC Dobré 1:5 (1:1, 0:1, 0:3)

Branky: 6:30 Preiningerová, 15:35 Fingerová (Nosková), 31:21 Preiningerová, 34:14 Nosková (Netíková M.), 40:30 Fingerová

Vzhledem k předchozím výkonům Pardubic jsme chtěli získat plný počet bodů. Přes vlažnou první třetinu, kdy s námi soupeř hrál vyrovnanou partii, se tento úkol podařilo splnit a Pardubické hráčky porazit.

FBC Dobré – FbK Hořice 3:3 (0:2, 0:1, 3:0)

Branky: 34:54 Ptáčníková (Hanušová), 36:04 Prázová O. (Sedloňová), 39:43 Netíková P. (Nosková)

Zápas se od začátku nevyvíjel dobře. Tlak soupeře a několik našich chyb přineslo vedení Hořic 2:0 po první třetině.   Druhá část přinesla naši zvýšenou aktivitu a jasné vítězství 15:3 na střely na bránu. Na ty se však nehraje a z nenápadného brejku zvýšil soupeř už na 3:0. Třetí třetina však ukázala ohromnou vůli doberských hráček, vyrovnání na 3:3 a málem senzační obrat několik vteřin před koncem. Střela M. Netíkové však pouze „olízla“ horní tyčku branky Hořic.

Hořice

Orel Přelouč – FBC Dobré 1:13 (0:2, 0:7, 1:4)

Branky: 8:03 Ptáčníková (Netíková P.), 9:18 Sedloňová (Preiningerová), 15:41 Nosková (Panenková Mo.), 17:41 Ptáčníková (Preiningerová), 18:51 Netíková M. (Sedloňová), 19:56 Nosková (Michlová), 20:16 Harapátová (Preiningerová), 21:38 Kotková, 22:30 Preiningerová (Nosková), 34:30 Harapátová (Prázová O.), 37:02 Prázová O. (Harapátová), 39:35 Harapátová, 42:45 Netíková M.

Vysoké vítězství nad posledním týmem tabulky potvrdilo dobrou formu doberských hráček. Zodpovědný výkon na všech postech přinesl ofenzivní smršť se spoustou gólů.

FBC Dobré – FbC Skuteč 11:3 (4:2, 3:1, 4:0)

FLORBAL1Branky: 4:49 Netíková M. (Michlová), 5:18 Harapátová (Prázová O.), 7:58 Prázová O. (Netíková M.), 11:28 Preiningerová (Harapátová), 22:42 Harapátová (Preiningerová), 22:57 Sedloňová (Netíková M.), 26:32 Sedloňová, 31:21 Harapátová (Preiningerová), 34:43 Netíková M. (Nosková), 35:31 Netíková M. (Panenková Mo.), 38:52 Nosková (Preiningerová)

Dobře hrající nováček ze Skutče připravil o body stále se lepšící hořické hráčky, nečekal nás tedy lehký zápas. Na tento turnaj si však FBC Dobré přivezlo střeleckou formu a opět jasným vítězstvím bral plný počet bodů.

Zodpovědným nasazením a hlavně znovu nalezenou střeleckou formou hráčky FBC Dobré ukázaly, že nejen s týmy z velkých měst se musí počítat v boji o barážová utkání do vyšší soutěže. Napoví už další turnaj ve Vysokém Mýtě.

LP/MŠ

Ostatní výsledky 13. a 14. kola: FBC Dobruška – TJ Sokol Jaroměř 4:10, Sokol Proxisky Pardubice – FTC Vysoké Mýto 1:2, Dobruška – IBK Hradec Králové A 1:8, Sokol Proxisky Pardubice – TJ Sokol Jaroměř 3:11, IBK Hradec Králové A – FTC Vysoké Mýto 6:2, FbK Hořice – IBK Hradec Králové B 3:0, FbC Skuteč – FbK Hořice 4:4, Orel Přelouč – IBK Hradec Králové B 2:3