Čtvrt milionu korun půjde na opravy školy v Podbřezí

9P3H9728PODBŘEZÍ -  Vítěz pátého ročníku soutěže Era Starosta roku 2013 Antonín Novotný z Podbřezí převzal v pražské Malostranské besedě společně s prestižním titulem také 250 tisíc korun do obecního rozpočtu a tradiční Rychtářské právo, symbol dobrého vedení obce.

Starostu  přivítali jeho sousedé v Podbřezí velice srdečně, i když s malým zpožděním. „S manželkou jsme byli v  době vyhlášení výsledků na týdenním pobytu v lázních Jeseník, ale péčí vyhlašovatelů soutěže jsme byli převezeni do Prahy a pak zpět do lázní. Do Malostranské besedy dostalo pozvání pět finalistů, ti obdrželi poukázku na 20 tisíc korun, různé drobnosti a krásnou kytici,” prozradil Antonín Novotný.

Když nastal čas vyhlášení vítěze soutěže, všichni finalisté byli stále v nejistotě, kdo vyhraje. „Do poslední chvíle jsme nevěděli, kdo to bude. Do Podbřezí  jsem se s manželkou vrátil z lázní až v sobotu 26.  října. Na návsi nás srdečně přivítalo asi padesát lidí. Všichni jsme velice spokojeni, nejen já, ale i obyvatelé. Ti pak při slavnostní akci v pátek 1. listopadu odsouhlasili, že částka, kterou jsme obdrželi, bude použita na jednu z dalších etap postupné generální opravy budovy Základní školy a Montessori mateřské školy v Podbřezí,“ sdělil starosta Antonín Novotný.

Čtvrt milionu korun  půjde konkrétně na výstavbu kabinetů v půdním prostoru.

Čtenářská diskuze