Cizinecká policie při kontrole našla nelegální dělníky

pohovor-na-cizinecké-policii-obrázekKRAJ - Policisté odboru cizinecké policie Krajského ředitelství Královéhradeckého kraje ve středu 9. října zkontrolovali zhruba 30 cizinců při pracovní činnosti v zemědělském družstvu v jedné z menších obcí na Královéhradecku.

„Při pobytové kontrole policisté zjistili 7 cizích státních příslušníků, kteří pracovali na třídičce ovoce, avšak bez potřebných dokumentů opravňujících je k výkonu zaměstnání v České republice. Všechny cizince bez potřebných dokladů v souladu se zákonem zajistili a převezli na služebnu policie. Tam s nimi byly provedeny nezbytné úkony včetně sejmutí daktyloskopických otisků prstů a vyfotografování,“ uvedla mluvčí policie Eva Prachařová.

Z důvodu porušení právních předpisů České republiky s nimi policie neprodleně zahájila správní řízení ve věci správního vyhoštění a následně jim vydá rozhodnutí o správním vyhoštění se zákazem vstupu na území Evropské unie po dobu 6 měsíců. Území České republiky musí opustit do 7 dnů. V případě, že tak neučiní, vystavují se trestnímu stíhání pro přečin maření úředního rozhodnutí a vykázání.

„Kontroly zaměřené na dodržování pobytového režimu cizinců, na padělané doklady a dodržování zákona o zaměstnanosti provádí policisté odboru cizinecké policie na území celého Královéhradeckého kraje průběžně a hodlají v nich pokračovat i nadále,“ dodala Eva Prachařová.

Jen za období leden – září letošního roku vydali cizincům 124 rozhodnutí o správním vyhoštění. Nejčastějším důvodem jejich vydání je neoprávněný pobyt na území a také výdělečná činnost bez pracovního povolení. Při pobytových kontrolách se policisté zaměřují nejen na kontrolu cizinců ve výrobních závodech, ale také na kontrolu ubytovacích zařízení a plnění povinností ze strany ubytovatelů.

Čtenářská diskuze