Cizinec řídil pod vlivem a s falešným řidičákem

HRADECKO – V polovině června na Gočárově okruhu v Hradci Králové zastavila ke kontrole hlídka pohotovostního a eskortního oddělení osobní vozidlo, které řídil cizinec, u něhož zjistili dechovou zkouškou požití alkoholu. Přístroj ukázal téměř 0,6 promile alkoholu v dechu.

„Policisté cizinci zakázali další jízdu, zadrželi řidičský průkaz, uložili 25tisícovou kauci a přestupek i se zadrženým řidičským průkazem předali správnímu orgánu. Úředník magistrátu pojal podezření o pravosti průkazu, což následně přivolaná hlídka cizinecké policie prověřila a zjistila, že doklad je celkovým padělkem. Třiačtyřicetiletý cizinec, který na našem území pobýval na základě schengenského víza vydaného Polskou republikou, byl poté obviněn z přečinu padělání a pozměnění veřejné listiny, za což mu hrozilo až tříleté vězení,“ sdělila mluvčí policie Iva Kormošová.
V současné době již proběhlo soudní řízení, při kterém byl cizinec odsouzen k podmíněnému tříměsíčnímu trestu odnětí svobody se zkušební dobou jednoho roku.

Čtenářská diskuze
Tags: ,