Chvilka nepozornosti stála za dopravní nehodou

RYCHNOVSKO – Ve středu dne 8. ledna v 17.15 hodin došlo v obci Albrechtice nad Orlicí k dopravní nehodě.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Foto: Policie ČR

„Osmapadesátiletý řidič osobního vozidla značky Kia jedoucí po silnici III. třídy ze směru od Vysokého Chvojna nejspíše přehlédl svislou dopravní značku Dej přednost v jízdě!, nestihl tak včas zabrzdit a dát přednost osobnímu vozidlu značky BMW, které jelo po hlavní silnici II. třídy ze směru od Týniště nad Orlicí směrem do Žďáru nad Orlicí. Při střetu obou vozidel došlo dle prvotního zjištění ke zranění spolujezdce ve vozidle BMW, který byl vozidlem ZZS transportován do Oblastní nemocnice Rychnov nad Kněžnou. Ke zranění jiných osob nedošlo,“ uvedla mluvčí policie Eliška Majerová.

Přivolaní rychnovští policisté provedli na místě u obou řidičů dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Technická závada, jako příčina dopravní nehody, nebyla na místě ohledáním zjištěna ani uplatněna. Hmotná škoda na vozidle značky Kia je odhadována přibližně na 25 tisíc korun. Škoda na vozidle značky BMW na přibližně 100 tisíc korun.

„V souvislosti s touto nehodou policisté opět připomínají řidičům, aby důkladně sledovali dopravní značení a na nepřehledných nebo složitých křižovatkách byli obzvláště opatrní,“ dodala Eliška Majerová.

Čtenářská diskuze