Čestice s desítkou – Semechnice padly po nájezdech

TŘEBECHOVICE/OPOČNO/JAROMĚŘ  – Patnáctým kolem pokračovala po týdnu krajská soutěž a doma se představily pouze Semechnice, které přivítaly Hronov. Čestice hrály v Třebechovicích a Opočno zajíždělo do Jaroměře.

Opočno v modrém nasázelo Jaroměři osm gólů.

HC Jaroměř B – HC Opočno 2:8 (2:3, 0:2, 0:3)

Vyloučení: 14:14 | rozhodčí:  Kubišta, Kozák, Krulich| diváci: 80

Branky HC Opočno: Rail 4, Serbousek, Chmelík, Černík, Čvrtečka

HC Opočno: Bláha (45. Blasko) – Jakl, Vedral, Jedlička, Burdych, Žid L., Serbousek, Petr, Čtvrtečka, Černík, Rail, Slezák, Řehák, Vencl, Škrabal, Chmelík, Přibyl, Bartoň, Žid K., Bury

Po vcelku vyrovnané první třetině se Baroni ve zbylých dvou rozstříleli a nasypali do domácí sítě celkem osm gólů, když celou polovinu má na svědomí Rail.

Semechnice dotáhli zápas s Hronovem do prodloužení.

Sokol Semechnice – Project Sport Hronov 2:3 po náj. (1:2, 0:0, 1:0 – 0:0)

Branky: 5. Jičínský, 43. Škoda – 5. Valtar, 6. Pohl, rozhodující nájezd Kozák

Vyloučení: 6:6 | využití: 1:0 | v oslabení:  0:0 | rozhodčí:  Petr – Rada, Umlauf | diváci: 150

Sokol Semechnice: Biegl – Tláskal, Jičínský, Novotný, Číšecký, Chudý, Janský – Škoda, Rejchrt, Frýda, Franc, Ryšavý, Ivančic, Gois, Steklík, Brandejs

První dvě branky zápasu padly v 5. minutě, kdy nejprve skóroval domácí Jičínský a o devět vteřin později vyrovnával hronovský Valtar – 1:1. O minutu později vstřelil druhou branku hostujícího týmu Pohl – 1:2.

V prostřední části zápasu hrála obě mužstva opatrně, hlavně neudělat zbytečnou chybu.

Vyrovnávací branku vstřelil při přesilové hře domácí Škoda, který dorážel odražený puk po střele Jičínského. V pětiminutovém prodloužení branka nepadla, a tak došlo k samostatným nájezdům. Při nich vstřelil jedinou branku hronovský Kozák a zajistil pro své mužstvo druhý bod.

SK Třebechovice p. O. B – HC Čestice 10:1 (2:1, 4:0, 4:0)

Branky: Sajdl J. -  Vániš P. 2, Knížek T. 3, Kupka P. 2, Lochman A., Kouba A., Pelcl K.

Rozhodčí:  Petr J. – Vodička O., Dudlík J. | diváci: 50

HC Čestice:  Sajdl T. (Novohradský J.) – Šťastný M., Pokorný P., Kolář V., Sajdl J. – Jančárek K., Jiruška L., Morong D., Dočkal M., Forman P., Jiruška M.

I přesto, že Čestice nastoupily k utkání v deseti hráčích, začátek zápasu jim vyšel ideálně. První šanci D. Morong ještě neproměňuje, ale následně nahrává J. Sajdlovi a ten v první minutě zápasu posílá hosty do vedení – 0:1!

Zdálo se, že se zrodí překvapivý výsledek, že Čestice chytí „druhý dech“, zvláště po krásném zásahu T. Sajdla a následné Morongem neproměněné šanci, ale to bylo z jejich strany vše.

V 6. min. dává gól domácí Vaniš a poté v přesilové hře Třebechovice zvyšují Knížkem na 2:1. V čase 19.43 D. Morong projíždí celým hřištěm, bohužel gól nedává a nastává jeho smolné zápasové představení.

Druhá třetina začíná po oboustranném vyloučení hrou 4:4. D. Morong dává gól, bohužel ho rozhodčí ho neuznává, následuje čestický obranný faul a Třebechovice mají výhodu trestného střílení. T. Sajdl však chytá!

Nastává doba nepřesných výroků rozhodčích, čehož využívá opět třebechovický P. Vaniš a zvyšuje na 3:1. Do čestické branky nastupuje J. Novohradský, který ihned inkasuje gól z dorážky a následně mu se pod jeho „pod víko“ trefuje třebechovický dorostenec Pelcl  - 5:1. V závěru 2. třetiny přidávají Třebechovice P. Kupkou další branku a upravují 6:1.

V 3. třetině se do čestické branky vrací opět T. Sajdl, přesto trápení čestického mužstva pokračuje a Třebechovice čtyřmi dávají výsledku konečnou podobu – 10:1!