Český tým si na mistrovství světa připsal další výhru

Vojtěch Láska.

Vojtěch Láska.

 

RYCHNOV N. K./PALMERSTON NORTH – Na mistrovství světa mužů do 18 let na Novém Zélandu si český tým připsal další výhru. V třetím zápase mistrovství se střetly dosud neporažené týmy Kanady a České republiky. V základní sestavě českého národního týmu opět nastoupili Kostelečáci Vojtěch Láska a Jan Voráček.

Hned v první směně naši reprezentanti zaskočili Kanaďany jedním doběhem a postupně díky kolektivnímu výkonu navyšovali skóre. Vynikající výkon podal nadhazovač Jakub Osička, který sám vyřadil 14 kanadských pálkařů! V tomto zápase se také blýsknul tříbodovým homerunem Vojtěch Láska, čímž vnesl do českých řad tolik potřebný klid.

Kanaďanům se podařilo výsledek korigovat dvěma doběhy, ale to bylo z jejich strany vše. Konečný výsledek 9:2 hovoří zcela jasně.

České juniorské reprezentaci se naposledy podařilo Kanadu porazit v roce 2001, kdy ani jeden hráč stávajícího reprezentačního týmu nebyl ještě na světě. Po tomto utkání mají čeští mladíci na kontě dvě výhry a jednu prohru. V dalším utkání se střetnou s Argentinou. 

Čtenářská diskuze