Česko – polské setkání

ROKYTNICE V O. H. – Ve středu 12. září 2012 přivítali rychnovští policisté na půdě územního odboru své kolegy z Polska.  Konkrétně zástupce z okresu Klodsko, kteří jsou našimi nejbližšími sousedy i spolupracovníky. A právě vzájemná spolupráce v příhraničních oblastech obou zemí byla hlavním tématem středeční návštěvy.

Zástupci české i polské policie se domlouvali na úzké a výkonné vzájemné spolupráci při své policejní práci.  Obě strany se potýkají s mnohými problémy, nejvíce je ale zatěžuje majetková trestná činnost. Konkrétně se proto řešil postup při budoucích událostech.

Po  prohlídce budovy rychnovského Územního odboru PČR se všichni společně přemístili do Rokytnice v Orlických horách, kde si polští kolegové prohlédli zdejší obvodní oddělení. Jeho vedoucí npor. Bc. Petr Buchal je seznámil s chodem oddělení, hranicemi jeho teritoria i nejčastějšími případy,  které v tomto příhraničním obvodu řeší.

Návštěva splnila svůj účel a vytvořila tak možnosti pro další oboustrannou a efektivní spolupráci mezi českými i polskými policisty.  por. Mgr. Alena Kacálková

 

Čtenářská diskuze