České dráhy obnovují prodej rezervací

REGION - V souvislosti s uvolňováním opatření proti šíření epidemie COVID-19 a s rostoucí poptávkou po přepravě obnovily České dráhy výdej vnitrostátních místenek a rezervací míst pro přepra- vu kol. Rezervační systém Českých drah tak počínaje 2. červnem opět umožňuje výdej rezervací do vlaků na devíti dálkových linkách. S výjimkou spojů SC Pendolino je zatím předprodej omezen na období od 3. do 13. června letošního roku.

„Import dat o jednotlivých spojích do rezervačního systému probíhá na jednotlivých linkách postupně. Ode dneška obnovujeme prodej rezervací na čtyřech expresních a pěti rychlíkových linkách. Cestující si tak mohou koupit rezervace do vlaků na hlavních trasách, např. z Prahy do Brna, Ústí nad Labem nebo Plzně, ale také na čistě mimopražských trasách, jako třeba z Brna přes Břeclav do Olomouce nebo z Pardubic a do Liberce. Ostatní vnitrostátní vlaky budou postupně doplněny.

Prodej rezervací do vlaků ČD od 2. června

Od 2. června 2020 si mohou zákazníci Českých drah pořídit místenky a rezervace míst pro jízdní kola do následujících vlaků:

· spoje SC/IC Pendolino vyhlášené v platném jízdním řádu: v celé trase vlaku na data jízdy od 2. června 2020 v rámci celého dvouměsíčního předprodeje,

· spoje linek Ex 1 Praha – Bohumín – Návsí/Nawsie, Ex 2 Praha – Horní Lideč, Ex 3 railjet Praha – Břeclav, Ex 5 Praha – Děčín / Německo, R 12 Brno – Šumperk, R 13 Brno – Břeclav – Olomouc, R 14 Ústí nad Labem – Liberec / Liberec – Pardubice, R 16 Praha – Železná Ruda a R 19 Praha – Česká Třebová – Brno, a to na data jízdy od 3. června 2020.

Čtenářská diskuze
Tags: ,