Centrum Orion křtilo benefiční kalendář

RYCHNOV N. K. – Ve středu 24. října proběhl v krásném prostředí Pelclova divadla v Rychnově nad Kněžnou slavnostní křest benefičního kalendáře s názvem Točíme…

DSC_9904

Kalendář pokřtil známý režisér Tomáš Magnusek.
Foto: Centrum ORION

Večerem přítomné hosty provázel herec a dabér Jiří Hromada, samotného křtu se ujal režisér Tomáš Magnusek, večer zpříjemnila hudebním vystoupením Veronika Černá Zaňková spolu s kapelou Crazy Diamond a také Lenka Löfflerová, klientka Centra Orion s překrásným hlasem.

Projekt vznikl na podporu Centra Orion, z.s., které již 20 let pomáhá v rychnovském regionu dětem a mladým dospělým osobám s handicapem a jejich rodinám.

Známé osobnosti z oblasti kultury

Hlavními realizátory tohoto benefičního projektu byli členka Orionu Ilona Mikušová společně s režisérem Tomášem Magnuskem a na vzniku kalendáře spolupracovali známé osobnosti z oblasti kultury a společenského života.

Díky vstřícnosti všech zainteresovaných tak vznikla série opravdu úžasných fotografií, které nás budou provázet celým příštím rokem.

Velký podíl na vzniku kalendáře mají hlavní sponzoři – společnost Charvát Doudleby nad Orlicí a TTV group Kostelec nad Orlicí, kteří hradili náklady spojené s vydáním.

Výtěžek z prodeje kalendářů je určen na zajištění terapie Neurofeedback (dříve EEG Biofeedback) – speciální metody k podpoře vývoje mozku. Cílem ale nebylo pouze zajištění financí – klienti Centra Orion mohli díky této akci prožít něco, co není zcela běžné a samozřejmé. Práce na kalendáři nebyla jednoduchá, ale přinesla nám všem spoustu radosti. Teď si moc přejeme, aby dětem z Orionu, kromě velké radosti přinesla i hodně „ovoce“.

Nákupem podpoříte Centrum Orion

Kalendář, který je ve verzi nástěnné (A2) i stolní (týdenní), je k prodeji v Centru Orion v Rychnově (www.centrum-orion.cz).

Jeho nákupem mohou lidé vyjádřit podporu handicapovaným osobám i naší neziskové organizaci. Každá pomoc a podpora je pro nás stejně důležitá – dává nám totiž zprávu, že naše práce má smysl a že jste na této cestě s námi.

MIRKA ČERVINKOVÁ

Čtenářská diskuze