Centrum COVID-19 fakultní nemocnice v Hradci neprovádí od čtvrtka odběry neobjednaným samoplátcům

coronavirus-4817450

Ilustrační foto: Pixabay.com

HRADEC KRÁLOVÉ/REGION– Odběrové centrum COVID-19 Fakultní nemocnice Hradec Králové neprovádí od 17. září odběry neobjednaným samoplátcům. Centrum zajišťuje odběry pouze pacientům indikovaným k vyšetření lékaři nebo hygieniky a samoplátce objednané prostřednictvím rezervačního systému, který zájemci najdou na www.fnhk.cz. Důvodem je vysoký nárůst počtu odběrů v posledních dnech a nutnost regulace

plynulosti provozu centra.

400 denně

Fakultní nemocnice Hradec Králové přistupuje k opatření přesto, že s ohledem na stoupající počet zájemců o testování, jichž je v posledních dnech přes 400 denně, posílila odběrové centrum personálně. Zlepšila také technické zázemí a pro zajištění rychlejšího provozu v centru zřídila dvě odběrová místa. Na odběrové centrum do Hradce Králové přijížděli bez objednání také lidé např. z Pardubického a Středočeského kraje nebo z Prahy.

Odběrové centrum COVID-19 funguje ve fakultní nemocnici jako drive-in, příjezd je vyznačen Třebešskou ulicí kolem areálu Univerzity obrany. Příchod pro pěší je vyznačen od pěší i hlavní vrátnice. Centrum je nyní v provozu sedm dní v týdnu od 7.30 do 15.30 hodin. Provoz- ní doba a další podmínky se mohou v dalších týdnech měnit s ohledem na epidemiologickou situaci, doporučuje se sledovat informace na webu nemocnice.

Mapu umístění odběrových center v celé České republice včetně informací o jejich provozní době je možné najít na webu ministerstva zdravotnictví.

Čtenářská diskuze