Bystré bude realizovat zateplení společenského domu

BYSTRÉ – V Bystrém chystají důležitou stavební akci.

„Na počátku roku proběhlo nové stavební povolení, výběrové řízení a nyní se již chystá realizace projekt zateplení společenského domu v obci Bystré, kde již dříve obec získala dotaci ve výši cca 1,4 milionu korun z Ministerstva pro místní rozvoj,“ prozradil starosta obce Leoš Ševc, který ve svém hodnocení zmínil také anonymy, které začátkem letošního roku znepříjemnily život v obci.

„Těžko řešitelným problémem je pro nás zajistit spokojenost všech občanů obce tak, aby se problémy neřešily formou udávání, které je navíc podepsané jinými osobami, nikoliv skutečným autorem,“ dodal Leoš Ševc.

Loni se konala v Bystrém celá řada významných akcí, zejména v oblasti kulturního a společenského života.

Hlavní akcí byl 11. sraz obcí Bystré, které loni začátkem července obec hostila. Dorazili tam zástupci města Bystré u Poličky, Bystrého u Vranova nad Ťoplou na Slovensku a obce Janovice – Bystré z Beskyd. Hlavní program se odehrál na koupališti.

Začátkem září se obec zapojila do Dnů evropského dědictví. V Bystrém čekal návštěvníky kostel sv. Bartoloměje, víceúčelové centrum církve bratrské Elada, pomník padlým a Vrácený čas – ateliér s vůní benzínu v čp. 37, ve stejném objektu je také nově otevřená expozice lékárnice Marie Macháčkové Babizna – světnice s vůní bylin.

V Bystrém byla loni v budově obecního úřadu rovněž nově otevřená stálá výstava Mateřství a čas sběratelky Jany Krásové.

„Mezi hlavní naše akce považuji zmiňovaný sraz obcí, pokračování představení bysterského dětského divadelního spolku Viktor, výpomoc ZŠ Trivium plus o.p.s. Dobřany s umístění třech tříd v budově bývalé školy v obci Bystré a získání dotací na územní plán obce Bystré,“ řekl starosta obce Leoš Ševc.

Letos se v Bystrém připravuje tradiční srpnová pouť a na podzim posvícení, vítání občánků a setkání seniorů.

Čtenářská diskuze
Tags: ,