Buďte vidět! Ne vždy vás ostatní vidí tak, jak si myslíte!

RYCHNOVSKO – Policisté spolu se zástupci Besipu 2. listopadu v ranních hodinách předávali informace a reflexní prvky u rychnovské polikliniky.
Do zdravotnického zařízení krátce po jeho otevření mířily desítky malých i velkých návštěvníků i zaměstnanců. Ochotně se ale zastavili u preventistů z obou složek a vyslechli si rady, jak se jako účastníci silničního provozu pohybovat za soumraku i rozbřesku za snížené viditelnosti, tedy aktuálně i nyní, v podzimním čase.

„Pozitivně také reagovali na různé reflexní prvky a letáčky, které s sebou dostali. Radost jsme, doufejme, udělali i čtyřnohému “chodci“, který na bezpečné vycházky se svým pánem dostal reflexní nákrčník.
Reflexní prvky jsou nejlépe viditelné na kotníku nebo zápěstí, ideálně na obou místech. Vždy na stranu směrem do vozovky umístěné tak, aby zůstaly viditelné. Máte-li jen jednu pásku, nejlepší je vzhledem ke směru šíření světla ve světlometu auta umístit ji na kotník,“ sdělila mluvčí policie Alena Kacálková.

Policie radí:

Používejte reflexní a fluorescenční materiály a kombinujte je, abyste byli dobře vidět za světla i za tmy.

Reflexní předměty umístěte nejlépe ke konci rukávů, blízko ke kolenům a do úrovně pasu (cyklisté také na přilbu a kolo).

Dětem pořiďte oblečení, školní brašny a doplňky opatřené reflexními a fluorescenčními bezpečnostními prvky.

V  období let 1993-2018 došlo vlivem zhoršené viditelnosti k celkem 580 715 dopravním nehodám, to je 14,9 % ze všech dopravních nehod.

Chodci a cyklisté, noste reflexní doplňky. S nástupem zimy je právě viditelnost, díky brzkému stmívání a pozdnímu rozednívání velmi důležitá.

Čtenářská diskuze
Tags: ,