Brzy vyjde další knížka pohádek z Orlických hor

Bačetín, Bystré, Kounov nebo Deštné v Orlických horách – to jsou některá z míst, kam nás zavede nová knížka Josefa Lukáška Pohádky z Orlických hor s podtitulem IV. knížka pohádek a vyprávěnek. Vyjít má koncem června.

P1500939

BYSTRÉ – Začátkem června uvedli mladí bysterští ochotníci derniéru pohádky Jak pekaři nepekla pec, zpracovanou podle příběhu bysterského pohádkáře Josefa Lukáška. Ten se na přípravě představení i podílel. Podle režisérky Romany Bartošové titul další divadelní hry ještě není vybraný, ale není vyloučeno, že bude opět z pera Josefa Lukáška. Je totiž z čeho vybírat. Po třech knížkách zajímavých příběhů z Orlických hor teď přichází další kniha, kterou nám Josef Lukášek krátce představil.

Co o nové knížce prozradíte?

Knížka se jmenuje Pohádky z Orlických hor – IV. knížka pohádek a vyprávěnek. Ilustrovala ji opět sedloňovská výtvarnice Jarmila Haldová. Na přebalu je zimní Sedloňov a čtyři lyžníci. Knížka má 200 stran a najdeme v ní 17 pohádek, například kromě Bystrého je tam zmíněný Kounov, bačetínské bludičky, financové z Deštného nebo forman Štandera z Hlásky.

Více se dočtete v Orlickém týdeníku.

Čtenářská diskuze