Brutal Assault – začíná oblíbený hudební festival

NÁCHODSKO -  Ve středu 9. srpna v Josefově opět začíná hudební festival Brutal Assault, na kterém policisté očekávají velkou návštěvnost příznivců metalové hudby z celé Evropy. Policie proto činí odpovídající opatření k zajištění veřejného pořádku a bezpečnosti jak návštěvníků festivalu, tak samotných obyvatel Josefova a Jaroměře. Po dobu konání festivalu bude všude zvýšený počet hlídek.

Brutal ViewImage

„Už ve středu dopoledne do vyrůstajícího stanového městečka v Josefově zavítají členové policejního antikonfliktního týmu, kteří budou připraveni poradit a pomoci jak návštěvníkům festivalu, tak i obyvatelům Josefova. Pro lepší komunikaci s návštěvníky z Polska bude společně s českými policisty na festivalu vypomáhat také několik polských policistů.

Policie pro návštěvníky festivalu připravila vícejazyčné letáky s varováním před krádežemi a důležitými kontakty. Nad jejich bezpečností budou bdít i policejní hlídky ozbrojené dlouhými zbraněmi,“ sdělila mluvčí policie Eva Prachařová. Společně s organizátory policisté udělali i několik opatření v dopravě. Asi polovina ulic v Josefově bude, stejně jako v předchozích letech, uzavřena a stanou se z nich improvizovaná parkoviště pro návštěvníky festivalu. Při jízdě po městě a parkování je proto nutné řídit se pokyny  policie a organizátorů.

„Motoristům, kteří hodlají jen projíždět a nemusí přímo zajíždět do Josefova či Jaroměře, pak doporučujeme, aby zvolili alternativní trasu. Vyhnout se Josefovu radíme zvlášť v pátek a v sobotu navečer, kdy se očekává velký nápor návštěvníků na koncerty hlavních kapel. Další dopravní komplikace mohou všem hrozit v neděli 13. srpna po skončení festivalu, kdy se budou návštěvníci festivalu během dne rozjíždět do svých domovů,“ dodala Eva Prachařová.

Policisté budou monitorovat i trasy pěších návštěvníků festivalu od vlakového nádraží a autobusových zastávek. V případě potřeby se na policisty obracejte prostřednictvím tísňového volání 158 a 112, nebo osobně na nejbližší policejní hlídku.

Čtenářská diskuze