Brutal Assault nezkalila zahuštěná doprava ani vykradené stany

NÁCHODSKO – Policejní ohlédnutí za jedním z největších death metalových festivalů v Evropě, jehož 22. ročník skončil v neděli 13. srpna v Josefově, i tentokrát vyznělo příznivě. Za dobu konání festivalu policisté nemuseli zasahovat při žádném vážném incidentu, několik drobných přestupků proti veřejnému pořádku vyřešili na místě uložením blokových pokut.

Brutal AsViewImage

Brutal Assault.
Foto: Policie ČR

„Za celé čtyři dny policie zaznamenala 17 krádeží ze stanů, 3 krádeže při sobě, mezi návštěvníky vypátrala a zadržela 2 celostátně hledané osoby. Celková hmotná škoda na odcizených věcech, kdy zloděje tradičně zajímala elektronika, nejvíc fotoaparáty, notebooky, mobily a tablety, samozřejmě pak také peníze v jakékoli měně a bankovní karty, činila bezmála 250 fisíc korun.

Jako každoročně policisté úzce spolupracovali s pořadatelskou službou, a tak několik údajně odcizených věcí majitelé našli ve ztrátách a nálezech. Další množství nashromážděných oděvních svršků, ale i fotoaparáty, mobilní telefony, doklady, jízdenky a další věci pořadatelé jako každoročně odevzdali na Městskou policii v Josefově, kam si mohou návštěvníci festivalu přijít věci vyzvednout i v následujících dnech po skončení festivalu,“ uvedla mluvčí policie Eva Pachařová.

Doprava v ulicích Josefova a Jaroměře sice byla velmi zahuštěná, ale samotní návštěvníci festivalu velice ukázněně reagovali na pokyny pořadatelů, i když náhodní projíždějící motoristé museli počítat s menším zdržením. Žádné dopravní problémy však dopravní policisté ani jiné bezpečnostní složky prakticky řešit nemusely.

Čtenářská diskuze