Bronz a Liga mistrů pro Mountfield!

DSCN1968

Konec sezony po semifinále s Kometou, radost z bronzových medailí a kvalifikace do hokejové Ligy mistrů! Hradecký hokejový klub sice skončil před branami finále, výsledek druhé série ale určil, že se Východočeši postaví za ročník 2016/17 na stupínek vítězů – jsou třetím nejlepším týmem v republice!

HRADEC KRÁLOVÉ – Hokejisté Mountfieldu se s fanoušky a celou sezonou rozloučili ve středu 12. dubna v útrobách Fortuna areny, kde byl čas i za jejím ohlédnutím.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nejtěžší a nejúspěšnější – taková byla sezona 2016/17 podle generálního manažera Aleše Kmoníčka. Hradec Králové odehrál spoustu náročných utkání, ať už v přípravě, na Mountfield Cupu, Spengler Cupu nebo v Tipsport extralize. Kvalitní umístění po základní části a postup do semifinále se navždy zapíší do historie hokeje pod Bílou věží.

DSCN1967

„Se třetím místem, a tím pádem bronzovou medailí, u mě panuje spokojenost. Když se ale nad právě skončenou sezonou zamýšlíme, vidíme spoustu věcí, které je potřeba zlepšit. Abychom se posunuli zase o něco dál, současné umístění zopakovali nebo ho ještě vylepšili, musíme ještě na určitých věcech zamakat a některé změnit. V globále ale můžeme hodnotit sezonu jako úspěšnou – udělali jsme kus práce, byl to fajn ročník, i když po všech směrech nejtěžší a psychicky nejnáročnější,“ hlásí Aleš Kmoníček.

Protože ve druhé semifinálové sérii porazili Bílí Tygři Liberec Chomutov, Mountfield HK si pověsí na krk za soutěžní ročník 2016/17 medaili. „Bronz je krásný. Jsme třetí nejlepší tým v extralize, to se cení a já si toho nesmírně vážím,“ pokračuje.

Hradec součástí Ligy mistrů s novým formátem

Zbrusu nový formát bude mít od příštího ročníku hokejová Liga mistrů, zúčastní se jí nejlepší z nejlepších – 32 celků ze 13 evropských zemí. Tipsport extraliga vyšle na mezinárodní akci celkem čtyři mančafty, jedním z nich je právě klub ze soutoku Labe s Orlicí! Toho doplní Liberec, Třinec a Kometa Brno.

„Je to pro náš klub pocta, už jen z toho důvodu, že jsme mezi nejlepšími evropskými týmy. Osobně se na to těším, bude to pro nás nová zkušenost,“ těší generálního manažera.

DSCN1949

Ten zároveň vysílá první signály o možné skladbě mančaftu na příští sezonu. „Bude to hodně náročné na množství zápasů i na kvalitu hráčského kádru. Budeme na to muset reagovat, mužstvo bychom měli stavět s vědomím, že nás čeká právě Liga mistrů. K tomu budeme možná hrát Spengler Cup, na který chceme všichni jet, rádi bychom naši účast zopakovali. Tyto soutěže budou mít určitě vliv na kvalitu i šíři týmu pro příští sezonu. V neposlední řadě ale musíme myslet i na finance, které jsou v případě posilování kádru určující,“ dodává Aleš Kmoníček.

DSCN1960Václav Sýkora a Pavel Hynek pokračují v Mountfieldu HK

Krátce po historickém úspěchu hradeckého hokeje přišla další pozitivní zpráva. Zkušení a úspěšní trenéři Václav Sýkora a Pavel Hynek se dohodli s vedením klubu na pokračování vzájemné spolupráce, A-tým Mountfieldu HK povedou i v sezoně 2017/18! Zároveň finišují jednání o prodloužení smluv s dalšími členy realizačního týmu.

Čtyřiašedesátiletý Václav Sýkora přišel na východ Čech v únoru 2016 nejprve jako konzultant, následně převzal tým jako hlavní trenér. V úterý 21. března se stal prvním koučem v historii hradeckého hokeje, který posunul mužstvo do semifinále nejvyšší soutěže. S jeho přínosem pro klub je spokojen také generální manažer Aleš Kmoníček. „Jsem opravdu rád, že mohu podpis nové smlouvy, ke kterému došlo již v průběhu našich čtvrtfinálových bojů, potvrdit. Václav udělal se svým realizačním týmem velký kus práce, která následně vyústila v náš historický postup do semifinále. Naše vzájemná spolupráce je na nejvyšší úrovni a už se těším na tu další,“ říká generální manažer.

Vedení klubu je spokojeno také s prací a přínosem Pavla Hynka, i on stráví pod Bílou věží minimálně další extraligový ročník. „Pavel perfektně zapadl do naší organizace a výborně se doplňuje s Vaškem i ostatními členy realizačního týmu. I v jeho případě jsme měli velký zájem na pokračování spolupráce,“ prozrazuje Kmoníček.

Již dříve bylo avizováno, že je snahou, aby celý realizační tým zůstal pohromadě a pracoval ve stejném složení jako letos. „Ve vedení klubu panuje shoda v tom, že práce celého realizačního týmu je velmi profesionální a rádi bychom ho udrželi ve stávajícím složení. Proto v tuto chvíli jednám s jeho dalšími členy na prodloužení naší vzájemné spolupráce,“ dodává závěrem.

Čtenářská diskuze