Bramborová medaile v těžké konkurenci

JAROMĚŘ/DOBRUŠKA – Tradiční florbalový turnaj Jaroměřská hokejka se konal 25. ledna v Areálu sportovních a volnočasových aktivit v Jaroměři.

IMG_7147

Obsadili krásné čtvrté místo.
Foto: ZŠ Opočenská, Dobruška

Soutěž pořádala Základní škola speciální Jaroměř za podpory města.

Letošní již sedmý ročník probíhal za účasti rekordního počtu devíti týmů z Královéhradeckého kraje a dobrušská Základní škola Opočenská, která se ho zúčastnila potřetí, obsadila krásné čtvrté místo.
Součástí setkání, určeného pro žáky základních škol speciálních, byly i dovednostní disciplíny – slalom s hokejkou a míčkem, střelba na brankáře, štafeta s hokejkou a míčkem a chůze nebo běh s hokejkou a míčkem na čas.

Družstvo posílil loňský absolvent

„Sportovního klání se mohli zúčastnit i bývalí žáci škol, kteří pokračují v dalším vzdělávání. Naše družstvo posílil loňský absolvent Radek Tulej. V útoku nezištně přihrával a svým bezchybným výkonem tak přispěl k rozhodujícím brankám v jednotlivých zápasech. V důležitých momentech dobrušskou školu podržel i nováček týmu – brankář Tomáš Hradecký. Zápas od zápasu získával na sebedůvěře, rychle se zlepšoval a velkou měrou se tak podílel na celkovém umístění. Radost z úspěchu byla obrovská a znásobená i oceněním pro všechny účastníky turnaje – sladkou odměnou a pamětními medailemi.

Celý den doprovázela příjemná atmosféra a děti kromě pěkných zážitků navázaly i nová přátelství. Všichni účastníci se již teď mohou těšit nejen na příští ročník, ale i na listopadové Sportovní setkání dětí ze základních škol speciálních Královéhradeckého kraje,“ uvedla ředitelka dobrušské školy Dagmar Macková.

Náplní zmíněného podzimního turnaje budou zejména netradiční kolektivní sporty a hry jako jsou kin-ball, holomajzna, speciální vybíjená, speciální kopaná a ringo.

Čtenářská diskuze