Bod chyběl Pandě k dalšímu poháru ze Zaječic!

Panďáci před chrudimským Muzeem.

Panďáci před chrudimským Muzeem.

 

RYCHNOV N. K. - Zeptá-li se někdo šachistů, co budou dělat první červnový víkend, odpoví mu: Zaječice a s nimi spojené Mistrovství ČR žákovských družstev. Letos se konal již 57. ročník! Tato tradice začala již v roce 1963, prvních 39 turnajů se uskutečnilo v Zaječicích na otevřeném hřišti a později pod vojenskými stany. Dalších 15 let se hrálo na Seči a poslední 3 roky hostí „Zaječice“ krásné prostory Regionálního muzea v Chrudimi. Slavné Zaječice Panda pod vedením Jiřího Daniela 4x vyhrála! Dvakrát v soutěži šestičlenných družstev (1998, 99) a 2x ve dvojicích (1993, 2005).

„V sobotu 1. června zahájil turnaj jeho zakladatel Jaroslav Hájek a přivítal se svým týmem více než 900 lidí! Po zazpívání naší hymny už přišly na řadu šachy. Želízko v ohni jsme měli v populárním turnaji dvojic do 10 let. Vašek Kroulík spolu s Danem Krautschneiderem hráli po celé 2 dny krásné šachy. Až do 6. kola se kluci drželi na stupních vítězů! Nakonec jim k poháru a bronzovým medailím chyběl jediný 1 bod z 18 možných! Vašek na 1. šachovnici získal 5 bodů z 9 partií, Dan na dvojce posbíral 6½ bodu z 9. Škoda, ale nedá se nic dělat, konkurence je obrovská a třeba Beskydská šachová škola složila 8 týmů! Rychnováci měli v turnaji 3 dvojice. Pandu B tvořili Štěpán Kroulík (5/9) a Ondřej Banas (4/9). Panda C hrála ve složení Jan Snopek (3/9) a Vojtěch Dvořák (4/9). Již za rok budeme na pohár určitě útočit znovu, úderným duem budou bratři Kroulíkové.

Šestičlenné družstvo vpravo - J. Cibulka, P. Kačírek, M. Dušánek, P. Kumpošt, J. Koblic, E. Hetfleischová, kapitán M. Buločkin.

Šestičlenné družstvo vpravo – J. Cibulka, P. Kačírek, M. Dušánek, P. Kumpošt, J. Koblic, E. Hetfleischová, kapitán M. Buločkin.

Nejdůležitější MČR družstev starších žáků hrálo 72 týmů a zlaté medaile získali opět hráči BŠŠ Frýdek-Místek, kteří vyhráli všech 9 zápasů. Naše družstvo vedené kapitánem Martinem Buločkinem skončilo v první polovině tabulky.

Porazili Bohemians Praha B 6:0, Gambit Jihlavu 5½ : ½, ŠK Zlín 5:1 a ŠK Svitavy 5:1. Remízu 3:3 si připsali s družstvem OAZA Praha a ŠK Turnov. Prohry přišly s týmem z Říčan 1925 1:5, Unichess Praha 1:5 a Polabiny Pardubice B 2½ : 3½. V našem týmu zářil na 1. šachovnici Josef Cibulka (jediný host z Hronova), který porazil 7 soupeřů a s jedním remizoval. Bilance 7-1-0 je úžasná. Děkujeme, Pepo! Dobře jsme si vedli na posledních dvou šachovnicích, kde je veledůležité sbírat body. Elen Hetfleischová i Jan Koblic získali shodně 6 bodů z 9 partií. Na 2. šachovnici se snažil Pavel Kačírek s bilancí 3-3-3, trojkou týmu byl Michal Dušánek (3-2-4) a čtyřkou Pavel Kumpošt (3-1-5),“ vrátil se k vystoupení Panďáků Pavel Kumpošt.

A co říká na výsledek šéf Pandy Jiří Daniel?

„Naše hra nebyla tak špatná jako výsledek. O chybách víme a věřím, že je už v Třešti na MČR mladších žáků odstraníme a budeme lepší.“

V doprovodném turnaji jednotlivců se Panďákům dařilo, nejvíce Vláďovi Martyniukovi, který hrál za hranicí Elo: 2000, připsal si krásných 6 bodů z 9 partií a obsadil 5. místo z 50 přihlášených. Sedmý skončil Jan Horák s taktéž krásnou bilancí: 5-2-2, v turnaji si zahráli ještě Milan Dvořák (5/9) a Lada Hetfleischová (3/9).

Úspěšná Pandí dvojička - D. Krautschneider a V. Kroulík.

Úspěšná Pandí dvojička – D. Krautschneider a V. Kroulík.

„Byl to hezký víkend, ubytováni jsme byli u stadionu ve Slatiňanech a tak si mohli Panďáci a Panďačka po šachách zahrát fotbal a dokonce i zápas se Spartakem Ústí n. L. Jejich kapitán Pavel Chrz nás večer ještě překvapil výbornou grilovanou klobáskou. Poděkování patří všem rodičům, kteří se o Panďáky celý víkend vzorně starali a sponzorům, kteří nás celý rok podporují – Město Rychnov, KH kraj, MŠMT, Mados, Řetězy, Jast, RWT a Aquaservis,“ shrnul vše vlajkonoš výpravy a fotograf Pavel Kumpošt.

Čtenářská diskuze