Blíží se Mezinárodní folklorní festival

V předvečer zahájení Mezinárodního folklorního festivalu v Červeném Kostelci, který se koná ve dnech 17. až 21. srpna, vystoupí několik souborů, jež se rovněž přehlídky účastní, na dobrušském náměstí.

čína

I letos přijede soubor z daleké Číny.
Foto: Irena Voříšková

DOBRUŠKA – Město Dobruška ve spolupráci s Městským kulturním střediskem Červený Kostelec připravilo na úterý 16. srpna od 18 hodin již pátý ročník Mezinárodní přehlídky folklorních souborů.

Vystoupí tanečníci z Číny, USA a Alžírska.

Čínský soubor The Sprout je z Hong Kongu, který patří mezi nejrychleji se rozvíjející města na světě a vyniká velkou kulturní rozmanitostí. Soubor, který se zaměřuje zejména na mládež, založila v roce 1997 Rita Lau.

Soubor se věnuje tradičnímu čínskému folkloru z různých koutů země. Kroje vynikají výraznými barvami a krásnými detaily.

Soubor Bailey Mountain Cloggers z USA byl založený v roce 1974 studenty na Mars Hill College v horách Severní Karoliny, která se nachází na jihovýchodě Spojených států amerických na pobřeží Atlantského oceánu v blízkosti Asheville. Soubor tvoří dvacet pět studentů vysoké školy z více než devíti různých států. Milují cestování a se souborem vystupovali na folklorních festivalech v Německu, Francii, Řecku, Mallorce a dalších zemích.
Alžírský Fen Bladi pochází ze Sidi Bel Abbes, čtvrtého největšího města Alžírska. Folklorní soubor má velmi bohatý repertoár čerpající ze všech regionů své země. Se svým programem vystupoval např. v Anglii, Turecku,

Rumunsku, Jordánsku nebo ve Spojených arabských emirátech.

Na letošním 62. ročníku Mezinárodního folklorního festivalu v Červeném Kostelci vystoupí celkem 17 tanečních folklorních souborů z celého světa. Jeho slavnostní zahájení se v Červeném Kostelci uskuteční ve středu 17. srpna od 18 hodin, den po dobrušském vystoupení. Festival zahájí koncert skupiny Čechomor.

Každoroční návštěvnost festivalu je 6 až 10 tisíc lidí. Ti se mohou těšit nejen na taneční vystoupení, festivalové průvody, ale i doprovodný program, například řemeslné jarmarky a dílny či večer u cimbálu.

Čtenářská diskuze