Bezpečně u vody 2022 – na Rozkoš znovu vyjel policejní člun

KRAJ KRÁLOVÉHRADECKÝ -  Slunce se vyhouplo vysoko nad obzor a to je znamení, že přichází léto, čas pobytu u vody, koupání, surfování a dalších vodních hrátek. Policisté se proto opět ve zvýšené míře začali věnovat preventivním aktivitám a kontrolní činnosti v blízkém okolí vodních ploch a také i přímo na nich. Zaměřili se na příznivce vodních sportů i na ty, kteří budou trávit své chvíle u přehrady, na koupališti, u řeky, zkrátka u vody či na vodě.

V Královéhradeckém kraji policisté odstartovali letos již 7. ročník „Bezpečně na vodě“ na přehradní nádrži Rozkoš v pátek 17. června mezi 14.00 a 22. hodinou a v sobotu18. června mezi 10 až 14.hodinou. Nejen, že uniformovaná posádka vyrazila s policejním člunem na vodní hladinu a za aktivní účasti pracovníka Státní plavební správy začala s kontrolou plavidel, ale zároveň společně s policejním preventistou se vydala i na přilehlé břehy mezi slunící se návštěvníky, plavce a milovníky vodních sportů s preventivními radami i drobnými praktickými dárky.

„Za páteční podvečer policisté návštěvníkům přilehlého kempu rozdali první exempláře preventivních letáčků, věnovali několik praktických dárků, ale zároveň zkontrolovali i pohyb na vodní hladině, kdy domluvili dvojici padleboardistů za jízdu mimo bójky, prolustrovali několik plujících lodí a zkontrolovali tři jezdce na vodních skútrech. A se skútristy pak řešili i první prohřešky, jako propadlý vůdčí list či 0,4 promile alkoholu  – podle svých slov jezdec podcenil délku přestávky po uhašení žízně v horkém odpoledni,“ sdělila mluvčí policie Eva Prachařová.

Pohyb na vodních plochách má svá pravidla

Zcela určitě není od věci opět připomenout, že i pohyb na vodních plochách a vodních cestách má svá pravidla. Za řídítka vodního skútru ani na kapitánský můstek nepatří alkohol, jak vůdci s plavidly, tak i samotní plavci se musí pohybovat v jim určených koridorech a všichni dohromady by na sebe měli brát ohledy a myslet jak na bezpečnost svou, tak i na bezpečnost ostatních. Bez řádného dohledu by rozhodně neměly zůstávat děti, a to jak na břehu, tak zejména ve vodě při plavání či vodních sportech. Pozornost svých majitelů si určitě zaslouží i jejich odložené osobní věci a další majetek, který by mohl nalákat nějakého nenechavce.

„S návštěvníky vodních ploch i vodáky se budeme při „Bezpečně u vody“ setkávat po celé léto i na dalších místech Královéhradeckého kraje, kde jim budeme předávat rady a informace o tom, jak chránit své osobní bezpečí i svůj majetek,“ doplnila Eva Prachařová.

Čtenářská diskuze
Tags: ,