Bezpečné nábřeží se letos neuskuteční

KRAJ – Letos se neuskuteční prezentační akce složek Integrovaného záchranného systému Královéhradeckého kraje Bezpečné nábřeží. Důvodem je především vysoké riziko nákazy koronavirem pro příslušníky bezpečnostních složek.

„Z důvodu bezpečnosti zastoupených složek IZS jsme bohužel nuceni letošní ročník Bezpečného nábřeží zrušit.

Byť nás to mrzí a akci rušíme vlásek před začátkem, nemůžeme si dovolit vystavit naše bezpečnostní složky, a tím i obyvatele kraje, stále se zvyšujícímu riziku nákazy koronavirem.

Od začátku příprav letošního ročníku nám štěstí nepřálo. Nejprve jsme museli najít jiné místo konání, protože tradiční Eliščino nábřeží od léta prochází opravami. Následně přišel koronavirus. V přípravách jsme ale pokračovali a ukázky upravovali podle hygienických nařízení tak, aby bylo možné akci uskutečnit. Nakonec jsme se ale dostali do bodu, kdy už nešlo učinit rozumný kompromis, a rozhodli jsme se, že bude lepší letošní ročník zrušit. Nechceme totiž snižovat laťku jinak výborné akce s velkou návštěvností.

Bezpečné nábřeží má kromě prezentace také výchovný účel. Z toho důvodu akci pořádáme vždy ve všední den tak, aby se dopolední části mohli zúčastnit školy a jejich žáci. S ohledem na to, že všechny statické ukázky jsou velmi kontaktní, nemohli bychom umožnit, aby si zájemci vyzkoušeli práci našich bezpečnostních složek zblízka.

Vedle toho je Bezpečné nábřeží také dnem našich záchranářů, hasičů, policistů a dalších, kterým chce kraj touto cestou poděkovat za jejich práci. V současné době nám ale nepřijde správné vystavit je riziku a ohrozit chod celého integrovaného záchranného systému,“ informují organizátoři akce.

 

Čtenářská diskuze