Běžecký oddíl Wikov Ski Skuhrov nad Bělou má za sebou úspěšné léto a těší se na nadcházející sezonu

start 10km ORC

 

SKUHROV N. B. - Každé léto začínáme soustředěním, tentokrát jsme zavítali do Jeseníků. Deset dní plné otužování, běhání, jízdy na kolečkových lyžích, bruslích nebo koloběžkách a kajacích, posilování, jógy nebo turistiky. Nejmladší děti hledaly při všech aktivitách poklad „skřítků Rejvízáků“ – a úspěšně.

Na začátku srpna nás čekaly zorganizovat dvě sportovní akce. První z nich – Běh kolem Ostrova – se konala ve spolupráci s obcí Podbřezí. Nejmenší děti závodily na trati dlouhé 100m, starší na 1km a 3 km a dospělí na 10km trati, která vedla po polní cestě mezi obcemi Podbřezí, Trnov a Hroška. Nejrychlejším mužem se stal František Vagenknecht z Nové Paky a ženou Klára Šimáková z Hradce Králové. Epidemiologická situace a teplé počasí ovlivnilo účast na těchto závodech, ale i tak byla akce podpořená návštěvou senátora Královéhradeckého kraje Miroslava Antla úspěšná. Druhá akce byla mnohem náročnější. Tři závody během jednoho víkendu – OlfinCar Orlicky Rollerski CUP – závody na kolečkových lyžích se konaly 14. – 16. 8. 2020. Jednalo se o sprint na Šediviny, 10km výjezd z Orlického Záhoří na Šerlišské sedlo a 16km ze Skuhrova do Luisina Údolí. Jelo se klasickou technikou a bylo komu fandit. Na start se postavilo celkem 108 závodníků (od dorostenců až po dospělé). Celkové pořadí muži: 1. Stanislav Řezáč, 2. Tomáš Veber, 3. Jiří Ročárek… Celkové pořadí ženy: 1. Kateřina Smutná, 2. Klára Moravcová, 3. Adéla Boudíková… Více výsledků a fotografie z akce najdete na www.serlich.com.

Na konci prázdnin děti strávily soustředění u nové chaty v Deštném v Orlických horách. Počasí jim přálo, a tak se mohly plně soustředit na sportovní přípravu v okolí. Fotky z pobytu najdete na našem facebooku. Zázemí bylo skvělé a domácí kuchyně výborná.

 

koloběžky Jeseníky

 

Děti se už těší na podzimní a zimní sezonu. Svou fyzičku si vyzkoušely na závodech v Teplicích nad Metují (mladší) a v běhu do vrchu Sázava – Lázek (starší). Zaběhli jsme si také do Kvasin, kde jsme se svými žlutými triky byli vidět nejen na trati, ale i na stupních vítězů. Se začátkem školy začaly i naše pravidelné tréninky ve středu a v pátek. Běháme v lesích v okolí Skuhrova, kde máme svou „venkovní tělocvičnu“, jezdíme na brusle nebo kolečkové lyže do Hrošky, využíváme oddílové koloběžky, místní hřiště, workout v Solnici či Dobrušce, čeká nás několik krajských závodů v přespolním běhu a samozřejmě se těšíme na první sněhovou nadílku.

Náš oddíl má dlouholetou tradici a kvalitní všestrannou sportovní přípravu. Děti nám rostou a některé nám dokonce vyrostly i do české reprezentace (přejeme Zuzce Holíkové mnoho úspěchů pod národními barvami). Rádi do našich řad přijmeme nové tváře a děti, které mají rády pohyb. Ve středu 16. 9. pořádáme Koláčkový závod na hřišti ve Skuhrově. Přijďte si zazávodit, seznámit se s činností našeho oddílu nebo jen strávit příjemné odpoledne s dětmi. Koláček bude pro všechny malé závodníky. Start je v 16.30.

Za oddíl Jana Křepelová

Čtenářská diskuze