Bez proudu byly tisíce domácností

V560_4 (2)

Foto: ČEZ

KRAJ – V souvislosti s bouří Sabina řešili problémy i energetici, v pondělí 10. února byly bez proudu tisíce domácností.

ČEZ Distribuce kalamitní stav v i v Královéhradeckém kraji.

„K pondělní 19.00 hodině eviduje náš dispečink 233 poruch na vedení vysokého napětí, bez elektřiny je na zásobovacím území ČEZ Distribuce 119 tisíc odběratelů. Počty poruch stále klesají, na odstraňování bezproudí velmi intenzivně pracujeme.

Nejvíce poruch řešíme v terénu ve Středočeském kraji – 47 poruch, v počtu poruch na vedení vysokého napětí následuje Královéhradecký kraj se 46 poruchami, bez energie je 29 tisíc odběratelů. V Pardubickém kraji máme 19 poruch na vedení vysokého napětí, bez energie cca 10 tisíc odběratelů,“ uvedla v pondělí večer mluvčí ČEZu Šárka Lapáčková Beránková.

Příčinou poruch jsou pády stromů a větví do vedení, došlo k přetrhání vodičů, na řadě míst došlo k poškození či destrukci podpěrných bodů, ulomení izolátorů.

„Omlouváme se zákazníkům za vzniklé problémy, v terénu máme stovky pracovníků poruchových čet i subdodavatelských firem, kteří intenzivně pracují na obnovení dodávek elektřiny.

Budeme pracovat i v noci, pokud to bezpečnost dovolí. Na odstraňování poruch budeme pokračovat i zítra,“ dodala Šárka Lapáčková Beránková.

 

Čtenářská diskuze
Tags: ,