Berbrovi nohsledi na okresech nespí!

Dva nejvyšší muži OFS Rychnov n. K. - 1. místopředseda Miroslav Martínek a předseda Miloš Židík.    Foto: fotbalfoto.

Dva nejvyšší muži OFS Rychnov n. K. – 1. místopředseda Miroslav Martínek a předseda Miloš Židík. Foto: fotbalfoto.

Bývalý místopředseda Fotbalové asociace ČR Roman Berbr, který je obviněn z korupce, neuspěl se svojí stížností a bude nadále stíhán vazebně. Rozhodl o tom odvolací pražský městský soud po projednání stížnosti fotbalového funkcionáře, kterého v říjnu poslal do vazby Obvodní soud pro Prahu 6 za účast v kauze údajného ovlivňování výsledků zápasů druhé a třetí ligy.

RYCHNOV N. K. – Kdekdo by čekal, že po tiskové konferenci předsedy FAČR Martina Malíka, který se nominoval do role vůdce, jenž má očistit český fotbal, fanoušci postřehnou alespoň malou aktivitu z jeho strany. Ale to hlavní, co jsme se dozvěděli, bylo, jak je hrozně unavený z této kauzy. Jinak to tedy navenek vypadá, jako by se tato obří kauza FAČR ani netýkala. Ticho po pěšině…

Iniciativy za očištění fotbalu se tak chytly známé tváře z řad bývalých i současných fotbalistů, trenérů, herců a jiných veřejně známých osobností, které přišly s Fotbalovou revolucí a suplují tak práci „profláklého“ vedení FAČR.

Kdo viděl ve čtvrtek večer v České televizi pořad Michaely Jílkové „Máte slovo“, jehož hlavním tématem byla kauza korupce v českém fotbalu a stíhání již bývalého 1. místopředsedy Romana Berbra, musel být překvapen, že FAČR neměl v tomto pořadu žádného zástupce.

Jak předseda Martin Malík, tak generální sekretář Jan Pauly ml. neměli odvahu přijít a obhájit se. A tahle parta zbabělců má drzost tvrdit, že očistí fotbal od špíny, na které se sama podílela! Martin Malík každým svým výrokem a následně mlčením diskredituje sebe v očích veřejnosti čím dál tím víc. Od arogantního úředníka Jana Paulyho ml., kterého si Berbr proškolil, se sebereflexe nečeká…

Zdálo by se, že chapadla Berbrovy chobotnice na KFS a OFS spí, stydí se za současnou situaci a budou se chtít v tichosti vzdát svých koryt. Ale to se všichni naivně mýlíme! Berbrovi věrní bez skrupulí a s hroší kůží už pracují, objíždějí kluby a hledají podporu na své znovuzvolení! Tito lidé se prostě své hračky jen tak nevzdají. Kde by pak hledali další smysl života?

Přesně to se děje i na OFS Rychnov n. K. a KFS KHK. Žádné sklopení ocasů mezi nohy a odchod s ostudou se nekoná. Dle našich informací, jak jsme psali v minulém vydání, nebude v nadcházejících volbách kandidovat současný předseda Miloš Židík.

Ale místopředseda a Berbrův člověk Miroslav Martínek už zbrojí. Sestavil si tým, s nímž vyrazí do boje o křeslo předsedy a ovládnutí OFS. Nějaké zpytování svědomí je pro něj „španělská vesnice“. Kluby oslovuje a objíždí s jednoduchou filozofií: „My nejsme Berbrovy ovce, jak se o nás píše. Ono je to všechno jinak. Ani Vašek Andrejs na KFS není berbrovec…“

Mimochodem, předseda KFS KHK Václav Andrejs bude také znovu kandidovat a chtít obhájit tento post. Tato skutečnost, jako je kandidatura stejných tváří, se týká i OFS Hradec Králové, Jičín a Trutnov. Co k tomu více dodat?

Jen že Berbrova chobotnice „proškolených“ lidí nespí! Zdá se, že všichni tito nohsledi žádného Berbra neznali, o korupci neslyšeli a nevěděli a ani ho nevolili. Byli to vlastně takoví Mílové Břečkové z filmu Pupendo, jenž to změkčovali zevnitř, ale jinak byli proti systému, na němž se podíleli. A jak vypadá kandidátka, kterou se při oslovení klubů ohání Miroslav Martínek? Objevují se na ní zajímavá jména: Martin Hlaváč, František Jehlička, Petr Reichl, Jaroslav Čestický, Milan Seidl, Kamil Kaplan, David Holman a Václav Ježek. Můžeme je rozdělit na současné členy působící na OFS Rychnov a nové.

Současní

Martin Hlaváč - současný člen Komise rozhodčích a delegátů OFS.

František Jehlička - dlouholetý sekretář a hospodář OFS a předseda STK.

Petr Reichl - člen Komise rozhodčích a delegátů OFS, administrátor a člen STK a Komise mládeže a TMK.

Jaroslav Čestický - člen disciplinární komise.

Kamil Kaplan - zaměstnanec FAČR jako profesionální trenér a člen Komise mládeže a TMK.

Noví

Milan Seidl – předseda SK Solnice.

David Holman – trenér mužů a přípravek U9 a U7 FK Kostelec n. O.

Václav Ježek – rozhodčí.

Nikdo nechce házet všechny do jednoho pytle, současné členy OFS Rychnov a ty potencionálně nové, a pořádat hon na čarodějnice. Hodně by mě zajímalo, co přivedlo ty „údajně“ kandidující do týmu Miroslava Martínka. Je to podobné, jako by v roce 1989 po konci Jakeše lidé, kteří chtěli změnu systému, začali podporovat Štrougala nebo Bilaka (jak trefně tuto skutečnost vyjádřil kolega Pavel Procházka) a nastoupili do jejich týmu… S lidmi spjatými se starým režimem. Takto to vypadá, že tito kandidáti jsou se současným stavem v českém fotbalu, kdy během tří let policie stíhá dva nejvyšší muže FAČR za dotační kauzy a korupci, spokojení a žádnou změnu nechtějí. Nebo nechápou, že jedno z chapadel sahá i na OFS Rychnov skrze současné vedení?

Úředník FAČR Jan Pauly ml. (uprostřed) a předseda KFS KHK Václav Andrejs po jeho pravici na Galavečeru KFS. Pauly byl pravidelným účastníkem galavečeru, kromě roku 2018. To se do Jičína přijel "ukázat" čerstvě zvolený předseda FAČR Martin Malík, jako poděkování za podporu při jeho volbě.     Foto: fotbalfoto.

Úředník FAČR Jan Pauly ml. (uprostřed) a předseda KFS KHK Václav Andrejs po jeho pravici na Galavečeru KFS KHK. Pauly byl pravidelným účastníkem galavečerů, kromě roku 2018. To se do Jičína přijel „ukázat“ čerstvě zvolený předseda FAČR Martin Malík, jako poděkování za podporu při jeho volbě.                                                                Foto: fotbalfoto.

 

„Rozhodně nemám ambice kandidovat do VV OFS Rychnov. Na konci roku mi končí smlouva s FAČR jako profesionální trenér. Na základě ní jsem spolupracoval s OFS Rychnov při školení trenérů, pořádání ukázkových tréninků pro kluby a zaštiťoval okresní výběry. Uvidím, co bude potom. Pokud bude zájem, rád znovu u mládeže pomůžu, ale z pozice trenéra FAČR. Nikomu jsem kandidaturu neslíbil, takže nevím, jak jsem se objevil na „seznamu“ Miroslava Martínka,“ vyjádřil se k našemu dotazu na svou kandidaturu do OFS profesionální trenér FAČR Kamil Kaplan.

Po zatčení Romana Berbra jsme klubům našeho okresu položili dvě otázky ohledně této kauzy. Z valné většiny jsme odpovědi nedostali. Že by už tato skutečnost měla něco naznačovat? Strach nebo apatii?

Kluby by neměly být krátkozraké a při volbě nového vedení by měly pečlivě zvážit, komu dají svůj hlas. Tady nejde jen o další čtyři roky, ale další léta, kdy by se měly systém a vztahy narovnat. Na klubech bude záležet, zda rodiče dají děti na fotbal, když uvidí, že se věci pohnuly k změnám, nebo si budou hledat jiný sport. Právě děti by se za pár let ocitly v současném systému korupčních zápasů a pokřivených vztahů, kde každý odlišný názor a kritika znamená problém pro daný klub.

Nemyslím si, že jak Martin Malík, tak Miroslav Martínek a ostatní členové VV FAČR a předsedové na KFS a OFS věrně sloužící Berbrovi, jsou ti praví, kteří by měli napravovat a léčit fotbal, když pomáhali tuto zrůdnost stvořit. Jistě se najde alternativa, která nemá s minulostí Berbrova impéria nic společného, a pak bude záležet na klubech, jakou cestu zvolí. Zda zpět do smradlavé žumpy nebo do té, která dává naději na pročištění a lepší budoucnost fotbalu.    

Čtenářská diskuze