Berbr prohrál další soud

20180925-11-53-19-berbr-thumb-700-1000-1537869199

PRAHA - Bývalý rozhodčí Tomáš Kovařík se za výroky v médiích nemusí omluvit místopředsedovi Fotbalové asociace ČR Romanu Berbrovi a bývalé šéfce komise rozhodčích Dagmar Damkové. Rozhodl o tom Obvodní soud pro Prahu 9. Rozhodnutí není pravomocné, Berbr s Damkovou se proti němu odvolají.

Kauzu odstartoval v srpnu 2015 jiný bývalý rozhodčí Libor Kovařík, když veřejně kritizoval situaci v prostředí českých fotbalových sudích. Zvláště kritizoval počínání Berbra, jenž z pozice místopředsedy zasahoval do práce komise rozhodčích.

K Liboru Kovaříkovi se přidali další kritici, na což následně Berbr a Damková reagovali sérií žalob. Okresní soud pro Brno-venkov loni v listopadu nepravomocně rozhodl, že se jim nemusí omlouvat fotbalový rozhodčí Radek Kocián. Kocián na podzim 2015 v otevřeném dopise adresovaném tehdejšímu předsedovi FAČR Miroslavu Peltovi podpořil Libora Kovaříka a naznačil, že právě Berbr stál v roce 2012 za jeho koncem v roli ligového rozhodčího.

Berbr s Damkovou už dříve neuspěli u soudu ve sporu s rozhodčím Antonínem Kordulou, po kterém požadovali omluvu za výroky v médiích. Kordula v roce 2015 naznačil, že rozhodčí neřídila Damková, ale Berbr, který k tomu neměl kompetence.

Vedle Korduly, Kociána a Tomáše Kovaříka požadují Berbr s Damkovou u soudu omluvu po Liboru Kovaříkovi. Po něm chtějí i 800.000 korun. Po dalším z kritiků, bývalém reprezentantovi Ladislavu Vízkovi, žádají omluvu a 100.000 korun.

Čtenářská diskuze
Tags: ,