Benefiční koncert pro školu Trivium Plus se chystá v Bystrém

BYSTRÉ – Benefiční koncert je na programu 8. února v 19.00 hodin v centru Elada v Bystrém.

2019-02-08-BYSTRE-koncert-945x1327

Během koncertního večera vystoupí zpěvačka, autorka písní a textů Iva Marešová, akordenistka Aljaxandr Jasinski a Michael Vašíček (elektrická kytara), dále kytarista a skladatel Alexandre Glize (Francie) a duo JARSEN (Dita Holá a Jan Resl).

Vstupné je 280 korun, rezervace na tel. 730 181 011.

Investice do budoucnosti

„A čemu svou účastí prospějeme? Velmi úspěšná a rodiči žádaná základní škola v Dobřanech v Orlických horách prochází rekonstrukcí s cílem modernizace a rozšíření kapacity. Tuto devítiletku navštěvuje více dětí, než je obyvatel vesnice Dobřany, a tak drtivá většina dětí dojíždí do školy ze širokého okolí včetně okolních měst. Budova školy patří obci, zřizovatelem školy je obecně prospěšná společnost Trivium Plus, školu finančně podporují okolní obce a školné se neplatí. Rekonstrukce je financována dotací, ale na pokrytí rozpočtu rekonstrukce školy ještě chybí nemalá částka. Nedávno škola vydražila společností Petrof darované piano, probíhá veřejná sbírka a doposud vybraná částka na transparentním účtu se již blíží částce jeden milionu korun,“ zve za pořadatele David Feller.

A kdo jsou účinkující? V roce 2016 vydalo trio Marešová, Jasinski, Vašíček úspěšné album Kéž bouře by přišla. Nově bylo uskupení, nyní pojmenované RAZAM, rozšířeno o spolupráci s ruským violistou Iljou Černoklinovem a bubeníkem Radkem Doležalem. Jejich autorské písně jsou postaveny především na zvuku akordeonu fenomenálního běloruského akordeonisty Aljaxandra Jasinského, výrazném projevu zpěvačky Ivy Marešové a na vynikající kytaře Michaela Vašíčka. Jejich živé koncerty dotýkající se diváků svou syrovostí a autenticitou patří k velkým hudebním zážitkům.

Iva Marešová je od roku 2016 zpěvačkou legendární skupiny Precedens Martina Němce, hostovala dále například se skupinami Blue Effect Radima Hladíka a Čechomor. Spolupracovala s Michalem Pavlíčkem, Oskarem Petrem nebo Gerrym Leonardem (kytaristou Davida Bowieho). Účinkovala také v hlavních rolích několika muzikálů.

Kytarista Alexandre Glize pochází z Paříže, po studiích na konzervatoři v Pau (kde později kytaru i vyučoval) a v Londýně na Trinity College of Music se po angažmá ve Francii a Velké Británii usadil v Praze. Nyní vystupuje se svým Magic guitar project po České republice i Německu. Na počátku roku 2016 vydal své první album – Magic guitar. Nabídne hudební zážitek, jaký jste ještě neslyšeli, a ukáže vám kytaru, jak ji ještě neznáte – vášeň a cit pro hudbu podaná v originálním spojení.

Čtenářská diskuze