Běh okolo hradu Potštejn

oznorPOTŠTEJN - Každý, kdo si chce sáhnout až na dno svých sil, a zároveň si užít skvělou atmosféru podzimního proběhnutí s desítkami dalších běžců, tak přijede v neděli 4. listopadu na již 5. ročník závodu Drsný běh okolo hradu Potštejn. Centrum závodu bude tradičně v řemeslném pivovaru Clock v Potštejně, kde v době od 9 do 10 hodin proběhne registrace a přihlášky závodníků.

Pro zájemce jsou připraveny tři tratě o různých délkách. Nejkratší trať – 1 km je určena pro rodiče s dětmi do 10 let, střední trať je určena pro běžce, kteří si netroufnou na hlavní závod a měří 3,9 km. Hlavní trať Drsného běhu, která vede okolo Potštejnského hradu a krásným údolím Modlivého dolu na vrchol Kapraď, odkud již závodníky čeká jen klesání do Potštejna a cíle v pivovaru Clock je dlouhá 7,8 kilometrů. Všechny tři tratě mají start v Lipové aleji.

Na všechny závodníky v cíli čeká tradiční občerstvení v podobě svařáku, čaje, domácího štrůdlu a kremrolí. Všechny děti, co poběží závod s rodiči, obdrží drobnou sladkost. Na nejlepší závodníky v hlavním závodě čekají tradiční ceny od Potštejnských firem Pleva včelí produkty a pivovaru Clock a originální diplomy. Nejrychlejší muž a žena v hlavním závodě získá do držení putovní pohár. Po závodě proběhne losování všech čísel, kde ti šťastní obdrží drobnou cenu. Jako minulé roky za každého závodníka věnujeme 10 Kč sdružení Orion Rychnov n. K. – děti s handicapem. Věříme, že se podaří překonat loňskou rekordní účast, kdy se na start všech běhů postavilo a závod si užilo přes 170 běžců. Všechny srdečně zvou pořadatelé z Doudlebského běžeckého klubu a těší se na vás na startu. Veškeré informace najdete na www.bezci orlice.cz.

Čtenářská diskuze
Tags: ,