Bál nohou = nohejbal

nohejbal 2LUPENICE - Sokol v Lupenici pořádal 11. srpna 11. ročník nohejbalového turnaje. David Čižinský s několika sokoly zajišťoval celkovou organizaci turnaje včetně postřiku hřišť a občerstvení.

Devět mužstev bojovalo v horkém sobotním dnu až do odpoledních hodin. Mužstva z Třebechovic, Opočna, Pekla, Lupenice, Dlouhé Vsi a další vytvářela bojovou, ale hlavně přátelskou atmosféru. V týmu Pekla hrála dokonce i dvě děvčata – Natálie a Anežka.

nohejbal 1Nohejbal se poprvé na světě hrál v pražských klubech již ve 20. letech minulého století. Byl také oblíben mezi trampy. Z této rekreační hry, která sloužila i jako doplňkový trénink pro fotbalisty, se stalo sportovní odvětví, které má i své mistrovství světa. Není divné, že je často vyhrávají Češi. V Evropě je tato hra, která má pravidla podobná volejbalu, velmi populární. V zámoří získala na popularitě v Brazílii.

nohejbal 4

Na hřišti v Lupenici hráli borci nejenom rozdílného věku, ale také extrémně rozdílné tělesné váhy. Ve finále proti sobě nastoupila mužstva Lupenice a Kounova. V třísetové bitvě tvrdých smečů a závor se vítězství klonilo na jednu i na druhou stranu. Ptáte se, kdo vyhrál? Všichni, kteří se tohoto turnaje zúčastnili.