Auto zapadlo do výkopu

ČASTOLOVICE -  V neděli 20. května v asi 17.30 hodin vyjížděli policisté do Častolovic, kde havarovalo do výkopu osobní vozidlo značky Škoda Fabia. Po příjezdu na místo zjistili, že vozidlo řídil 72letý řidič, který poté, co projel kruhovým objezdem, spatřil dopravní značku Zákaz vjezdu všech vozidel s dodatkovou tabulkou 100 m.

„Značku však řidič nerespektoval a rozhodl se úsek i přes zákaz projet. Vycházel totiž z předpokladu, že silnice bude průjezdná, neboť včera prý tento úsek bez problémů projel. Přijížděl sice v opačném směru a doprava byla řízena kyvadlově, rozhodl se však přesto zariskovat. Pokračoval až k další značce Zákaz vjezdu všech vozidel, kterou rovněž minul. Zastavil až po asi 50 metrech, kdy ucítil náraz a aktivované airbagy. I když jel prý velmi nízkou rychlostí, nestačil již včas zareagovat na překážku ve vozovce a zapadl přední částí vozidla do výkopu. Řidič skončil po nehodě v nemocnici,“ uvedla mluvčí policie Lenka Burýšková.

Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 30 tisíc korun. Přestupek, za který ve správním řízení hrozí řidiči sankce ve výši od 1500 korun do 2500 korun, bude postoupen příslušnému správnímu úřadu.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Čtenářská diskuze