Auto začalo hořet, čtyřicetiletý řidič svým zraněním podlehl

RYCHNOVSKO – Policisté vyjížděli poslední listopadovou středu po čtvrté hodině odpolední k havárii osobního vozidla k obci Rybná nad Zdobnicí na Rychnovsku.

„Na silnici vedoucí z Vamberka směrem na Žamberk vyjelo osobní vozidlo Škoda Octavia mimo vozovku, kde narazilo do stromu a zůstalo ležet na boku, přičemž následně vzplálo. Čtyřicetiletý řidič utrpěl zranění, kterým na místě podlehl,“ uvedla mluvčí policie Magdaléna Vlčková.

Provoz na silnici byl po nezbytně nutnou dobu omezen a následně řízen kyvadlově. Na místě zasahovaly složky integrovaného záchranného systému. Hasiči pomohli se zajištěním a osvětlením místa události pro policejní vyšetřování.

„U vozidla došlo k proražení olejové vany, jednotky zamezily úniku kapalin. Po došetření nehody se postaraly o vyproštění vozidla a odstranění následků. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a JSDH Vamberk, v rámci mezikrajské výpomoci byla na místě přítomna také profesionální jednotka ze stanice v Žamberku – HZS Pardubického kraje,“ doplnila mluvčí hasičů Martina Götzová.

Příčinou havárie a veškerými okolnostmi této nešťastné události se budou v dalších dnech intenzivně zabývat policisté z územního odboru Rychnov nad Kněžnou.

Čtenářská diskuze