Auto stále není trezor – zloděj vlezl do vozidla a kradl

RYCHNOVSKO – Doposud neznámý pachatel v nočních hodinách ze 13. na 14. října v obci Rašovice vlezl do zaparkovaného a částečně neuzamčeného vozidla tovární značky Peugeot Partner, a to neuzamčenými 5 dveřmi.

„Za pomoci pracovního nářadí, které bylo v zavazadlovém prostoru, otevřel skrz mříž, která odděluje tento prostor od cestujících, dveře od řidiče. Následně celé vozidlo prohledal a odcizil z něho koženou peněženku s platebními kartami, osobní doklady a finanční hotovost. Celková škoda se vyšplhala na cca 20 000 korun. Pachatel se takového jednání dopustil za situace, kdy je na území České republiky vyhlášen nouzový stav a proto mu za trestný čin krádeže a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku hrozí pachateli v případě prokázání viny trest odnětí svobody na dvě léta až osm let,“ řekl mluvčí policie Jaroslav Matoušek.
Policie znovu apeluje na občany, aby si svůj majetek zabezpečili, a to v rámci prevence před tímto druhem trestné činnosti. Zejména nenechávali své věci odložené bez dozoru jako v tomto případě v osobním automobilu, ale například i v nákupních košících nebo jízdních kolách. Pachatelům ke krádeži stačí velmi krátký čas.

 

Čtenářská diskuze