Auto skončilo převrácené na střeše

RYCHNOV N. K. – Zraněním mladého řidiče skončila dopravní nehoda v úterý večer  na silnici I/14 u Rychnova nad Kněžnou, při níž osobní auto vyjelo mimo vozovku a narazilo do stromu.

„Devatenáctiletý řidič osobního auta značky Renault Megane, jedoucí v úterý 15. května v 19.30 hodin po silnici I/14, od Lupenice směrem na Rychnov nad Kněžnou, s největší pravděpodobností nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a stavu komunikace. V táhlé pravotočivé zatáčce na mokré silnici dostal smyk, který nezvládl a s autem vyletěl do pravého silničního příkopu. Zadní částí auta narazil do stromu a poté se s vozem převrátil na střechu. Mladíka záchranáři převezli do nemocnice,“ uvedla mluvčí policie Alena Kacálková.

Přítomnost alkoholu u něj policisté na místě provedenou dechovou zkouškou vyloučili. Po provedené prohlídce osobního auta mu zadrželi osvědčení o registraci vozidla pro závady. Škoda této havárie je vyčíslena na 20 tisíc korun.

Stopku pro nedodržení povolené rychlosti viděli pak čtyři čeští a dva polští řidiči, kteří uvízli v policejní síti česko-polské hlídky. Ta se tentokrát zaměřila na transit zaměstnanců do průmyslové zóny v obci Ohnišov a jejím okolí.

„Společná hlídka monitoruje všechny příjezdové o odjezdové trasy, a to zejména v době střídání směn, kdy mnozí řidiči projíždějí obcemi rychle a nebezpečně. Na tento jev opakovaně poukazují starostové obcí i samotní občané. Nejen česko-polské hlídky, ale i dopravní a pořádkoví policisté rychnovského územního odboru se na tyto rizikové komunikace opakovaně zaměřují,“ dodala Alena Kacálková.

Čtenářská diskuze