Atletka Kateřina Hlávková uspěla na MČR

Káťa1

RYCHNOV N. K. - Odchovankyně dobrušské atletiky Kateřina Hlávková, která aktuálně přestoupila do oddílu AC Pardubice, má za sebou vydařenou halovou sezonu. Probojovala se na obě vrcholné akce své kategorie. Nejprve se 9. února zúčastnila v Praze MČR ve vícebojích. Pětiboj se jí ovšem nepovedl úplně podle představ – žádnou disciplínu sice vyloženě nepokazila, ale také si ani nevytvořila žádný osobní rekord, a celkově se umístila na dvanáctém místě.

Výrazně lépe se jí vedlo na MČR v jednotlivých disciplínách, které se pro juniorskou kategorii konalo 23. – 24. února v Praze. Kateřina se nominovala ve třech disciplínách – ve skoku dalekém, trojskoku a běhu na 60 m překážek, nakonec ale soutěžila pouze v obou skokanských disciplínách. Dálku nezahájila optimálně, své první dva pokusy přešlápla. Zachovala ovšem chladnou hlavu a třetím pokusem si vytvořila nový osobní rekord 552 cm, což jí bohatě stačilo na postup do osmičlenného finále. V něm nakonec tento výkon znamenal vynikající 5. místo!

Další den nastoupila do kvalifikace trojskokanek a druhým pokusem si o 33 cm vylepšila svůj osobní rekord na 11,44 m. Tento výborný výkon nakonec o pouhých pět centimetrů nestačil na postup do finále a Kateřina obsadila celkové desáté místo.

 

Osobní rekordy na vrcholné akci jsou samozřejmě dobrým příslibem pro letní sezonu, ve které se Kateřina opět bude chtít prosadit na přední místa v celorepublikové konkurenci.

Čtenářská diskuze