Aplikace IDS IREDO se inovuje podle přání uživatelů

REGION – Již rok využívají cestující veřejnou dopravou ve východních Čech mobilní aplikaci IDS IREDO. Ta nyní přichází s několika inovacemi a připravuje se na podporu pro operační systém iOS od Applu.

železnice_vlak

Ilustrační foto: Pixabay.com

„Aplikace IDS IREDO přechází na modernizovanou verzi, která nabízí nové funkce a lepší grafické zpracování. Ke změnám jsme přistoupili i na základě připomínek uživatelů,“ vysvětlil první náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje Martin Červíček, který je odpovědný za oblast dopravy a silničního hospodářství.

Mezi nové prvky patří vyhledávání spoje pomocí dvou zastávek, kterými projíždí, a času odjezdu, dále nové zobrazení zvoleného spoje včetně nabídky dalších informací u jednotlivých zastávek, udržování historie vyhledávaných zastávek a také takzvaná Push notifikace. Jedná se o možnost nechat si z dispečinku zasílat různá upozornění podle přednastavené specifikace.

„Další novinkou bude zpřístupnění aplikace pro operační systém iOS od společnosti Apple. Tuto verzi chceme zpřístupnit po otestování zhruba v polovině dubna letošního roku,“ doplnil náměstek hejtmana Pardubického kraje Michal Kortyš, který je rovněž odpovědný za oblast dopravy.

Aplikace IDS IREDO funguje od ledna roku 2018 a denně ji využije až pět set uživatelů. Službu provozuje společnost OREDO, která integruje regionální dopravu v Královéhradeckém i Pardubickém kraji. Aplikaci je možné instalovat prostřednictvím Google Play.

Čtenářská diskuze
Tags: ,