Americký voják v akci- matka s dcerou přišly o statisíce

HRADECKO – V pondělních odpoledních hodinách 2. ledna policisté přijali oznámení o podezření z podvodu. Na hradeckou policejní služebnu se dostavily dvě ženy – matka s dcerou, které uvedly, že se matka seznámila přes sociální sítě s americkým vojenským lékařem sloužícím v Jemenu. Ženy s ním komunikovaly společně a poté, co potřeboval poslat kufr s dolary (v přepočtu okolo 59 milionu korun) do České republiky a slibu společného života mu v několika platbách poslaly téměř 380 tisíc korun.

„Peníze měly být určeny na poplatky za doručení kufru. Poslední požadavek téměř půl miliónu korun již neposlaly a podvod nahlásily. Nejenže přišly o úspory, ale dcera se navíc u banky zadlužila 300 tisícovou částkou,“ uvedla mluvčí policie Iva Kormošová.
Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z podvodu, za který pachateli hrozí trest odnětí svobody na 1 rok až 5 let.

Upozorňujeme občany, aby nevěřili neznámým lidem, s kterými se seznámí přes sociální sítě. Kdokoliv se totiž může vydávat za kohokoliv. A pokud peníze pošlou na zahraniční účty, je velmi pravděpodobné, že je nikdy neuvidí,“ dodala Iva Kormošová.

 

Čtenářská diskuze
Tags: ,