Americký voják opět v akci – žena přišla nejméně o 2 miliony

NÁCHODSKO -  Náchodští kriminalisté v úterý 30. srpna  přijali oznámení týkající se „amerického vojáka“, který vylákal od poškozené finanční částku nejméně 2 miliony korun.
„Poškozená policistům uvedla, že se přes seznamku na sociální síti seznámila s mužem vystupujícím pod jménem „Becker“. Ten od ní pod smyšlenou legendou, že je americký voják na utajené misi v Turecku vylákal pod různými záminkami peníze, které přes směnárny posílala na různé bankovní účty v zahraničí. V současné době jí vznikla škoda nejméně 2 miliony korun,“ sdělila mluvčí policie Šárka Pižlová.

Podvodník v ženě nejprve vzbudil důvěru se zájmem o její rodinu, přičemž si s ní velmi intenzivně dopisoval. K získání peněž využil legendu vojáka, který potřebuje zaplatit nejprve americké armádě poplatek, aby se mohl zapojit do vojenského projektu, poté potřeboval finance na letenky a v neposlední řadě na právníka.

„Případ jsme zadokumentovali pro podezření ze spáchání přečinu podvod, za což hrozí dosud neznámému pachateli až 8letý pobyt ve vězení,“ dodala Šárka Pižlová.

 

Čtenářská diskuze
Tags: ,