Amatérský badminton v Kostelci nad Orlicí

IMG_0495KOSTELEC N. O. - Měsíc březen není jen prvním jarním měsícem, ale i měsícem, kdy se v Kostelci nad Orlicí koná tradiční „Jarní“ badmintonový turnaj amatérů.

V sobotu 30. března to byl již jeho 7. ročník a tak mi touto cestou dovolte poděkovat všem, kteří se této akce pravidelně účastní a dávají nám tak sílu uspořádat zase další a další ročník.

Letos to byl ročník, kdy se nás celkem sešlo 50 hráčů napříč celým naším rychnovským okresem. Nakonec se bojovalo ve třech různých kategoriích (čtyřhra Muži, čtyřhra Ženy a Mix ) i přesto, že byla nově „otevřena“ kategorie Muži – Veteráni, do které se bohužel přihlásila pouze 1 dvojice. Vzhledem k vysokému počtu týmů se turnaj se hrál „skupinovým“ systémem.  Vždy byly nasazeny první dvě dvojice podle umístění z minulého turnaje a zbytek byl losován. Ve skupinách se hrálo systémem každý s každým, pak si zahráli vítězové skupin o první místo, druzí ve skupinách o třetí místo atd. Všechny zápasy byly hrané na 2 sety do 21 bodů, v případě stavu 1:1 na sety a stejného skóre se celkovým vítězem stal ten, kdo vyhrál druhý set. Velkou výhodou tohoto hracího systému je to, že nemáte dlouhé čekací doby a zbytečné prostoje, protože můžete obsazovat všechny uvolněné kurty okamžitě.

Celkové pořadí

Kategorie MUŽI: 1. Bolehovský – Strnad, 2. Šimerda – Hlavsa, 3. Fajgl – Pišl.

Kategorie ŽENY: 1. Dušková – Veselá, 2. Jaklová – Kostelejová, 3. Horáková – Holá.

Kategorie MIX: 1. Strnad – Stará, 2. Hurych – Jaklová, 3. Došek, Juhasová.

Velké poděkování nepatří pouze samotným hráčům, pořadatelům a sponzorům, ale hlavně Obchodní akademii v Kostelci nad Orlicí, která nám již 7 let umožňuje tento turnaj pořádat ve sportovní hale při bývalé zvláštní škole v Kostelci nad Orlicí, pro znalé je to „Gajlík“. Budeme moc rádi, pokud nám tato naše skvělá spolupráce vydrží i nadále.