Alkohol za volantem i havárii svedl muž na rumovou buchtu

HRADECKO – V neděli 23. dubna v 20.30. vyjížděli policisté k havárii osobního vozidla, která se stala v ulici Víta Nejedlého v Hradci Králové. Řidič vozidla Citroen Xantia jel ve směru od Třebechovic ke křižovatce Tesla, nepřizpůsobil rychlost jízdy vlastnostem vozidla a zejména svým schopnostem, s vozidlem se dostal za pravý okraj vozovky, kde poškodil sloupy veřejného osvětlení a sjel mimo vozovku na přilehlou travnatou plochu.

alkohol rumová buchtViewImage

„Přivolaní policisté podrobili 50letého řidiče z Frýdku – Místku dechové zkoušce, která ukázala výsledek 1,14 promile alkoholu v dechu. Řidič byl s lehkým zraněním rychlou záchrannou službou převezen do hradecké fakultní nemocnice, kde byl ošetřen a kde se podrobil i lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Řidič navíc nepředložil policistům řidičský průkaz. Na svoji obhajobu uvedl, že při jízdě jedl rumovou buchtu, která mu spadla na zem, a při jejím sbírání strhl řízení vpravo. To, že nadýchal, si neuměl vysvětlit, protože žádný alkohol prý nepil,“ uvedla mluvčí policie Iva Kormošová.

Policisté na místě řidiči zadrželi řidičský průkaz a odvezli ho na ošetření do nemocnice. Nyní počkají na výsledky vyšetření krve. Pokud potvrdí, že muž měl přes 1 promile, obviní ho z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což hrozí trest odnětí svobody až na 3 roky.

Na vozidle vznikla škoda 30 tisíc a na sloupech 40 tisíc korun.

Čtenářská diskuze