Aktivní zahrádkáři z Dobrého

DOBRÉ – Zahrádkáři z Dobrého mají pestrou činnost. Účast na předpremiéře filmu Kluci z hor v Ratibořicích byla první letošní akce našich členů. Promítalo se za účasti režiséra filmu pana Tomáše Magnuska.

galerie hamouskova 2018

Už máme za sebou pěknou řádku akcí.
Foto: Josef Knížek

Další akcí byl výlet do Šternberka, kde si účastníci prohlédli úžasný hrad a poté odjeli do Pradědovy galerie, kde obdivovali řezbářské výtvory (sochy zvířat, nádherný betlém), ale i jezírka s rybičkami osázená různými rostlinami a spousty dalších zajímavostí. Mohli se i zatočit na kolotoči pro dospělé. Opravdu zajímavý zážitek. Další zastávkou bylo arboretum Machu Picchu. Tady je majitel seznámil se vznikem arboreta, upozornil na cizokrajné rostliny.

Poté si každý mohl prohlédnout arboretum dle svého zájmu a nakonec i zakoupit rostlinky či čedičovou drť. Poslední zastávkou výletu byla rozhledna na Andrlově vrchu u Ústí nad Orlicí.

Po výstupu na rozhledu byli účastníci odměněni krásným výhledem do kraje. Výborná večeře v restauraci pod rozhlednou zakončila vydařený výlet.

V červenci si někteří členové prohlédli výstavu Korunovační klenoty na dosah v Novém Městě nad Metuji a místní městské muzeum. Protože doprava na akci byla vlastní, zúčastnilo se méně členů. Přesto to byl fascinující zážitek.

Za podpory pana Netíka navštívilo několik členů Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti v Opočně, kde pro ně byla připravena zajímavá exkurze a beseda s panem Ing. Dušanem Kacálkem , Ph.D..

Naposledy, v úterý 14. srpna, se zahrádkáři zúčastnili výstavy Ďáblova bible v Dobrušce, navštívili rodný domek F.L. Věka a vyšlapali 100 schodů na radniční věž.

Nyní připravují na září výlet autobusem do Polska, cílem jsou zlaté doly Zloty stok, podívají se k Otmuchovským jezerům a na miniatury u Kladska.

Za účastníky akcí, přiznivce a přátele organizace (MR)

Čtenářská diskuze