Akce „Loupežník“ byla zaměřená proti výrobci a dealerům drog

ORLICKOÚSTECKO – Dva muže z regionu ve věku jednačtyřicet a sedmatřicet let obvinili orlickoústečtí specialisté na drogovou problematiku ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

loupežníkViewImage

Foto: Policie ČR

„Starší z obviněných měl v rekreační oblasti Pastviny a na dalších místech nejen našeho regionu, pomocí laboratorního skla, chemikálií a z různých léků obsahujících látku pseudoefedrin, neoprávněně vyrábět drogu pervitin. Návykovou látku zřejmě nejen použil pro svoji potřebu, ale i část nelegálně vyrobeného produktu prodal nebo daroval dalším osobám. Tohoto jednání se měl dopustit i přesto, že byl v roce 2013 rozsudkem Okresního soudu v Ústí nad Orlicí za stejnou trestnou činnost k nepodmíněnému trestu odnětí svobody ve výměře 36 měsíců odsouzen,“ uvedla policejní Lenka Vilímková.

Jeho o čtyři roky mladší komplic údajně nejen pervitin, ale také marihuanu prodával a navíc omamné látky užíval. Dopravní policisté při běžné silniční kontrole v  České Třebové zjistili, že řídil osobní motorové vozidlo ve stavu vylučující způsobilost, což se potvrdilo i toxikologickým rozborem jeho krve, který prokázal psychotropní látku metamfetamin a amfetamin v krvi.

Pokud soud obviněným vinu prokáže, hrozí podle policie za trestnou činnost jednačtyřicetiletému muži až desetileté vězení a sedmatřicetiletému pětiletý trest odnětí svobody.

Čtenářská diskuze