Ajax futsal cup 2018 vyhrála Marie FC

Marie FC.

Marie FC.

VODĚRADY - Po vánočních svátcích 28. prosince uspořádali pořadatelé z Ajax týmu již 7. ročník oblíbeného halového turnaje, který se hraje jako Ajax futsal cup.

Letošního ročníku se zúčastnilo devět týmů rozlosovaných do dvou základních skupin. Týmy na posledním místě ve skupině se ještě utkaly v baráži o poslední postupové místo do čtvrtfinále. Jak se později ukázalo, tak právě toto utkání domácí Marii FC nakoplo k cestě za nečekaným triumfem.

Mezi čtyři nejlepší týmy nepostoupil například tým Mydli ovci, za který nastoupili Roman Zajíček, Jiří Počtýnský, Marek Pěnička či duchovní otec týmu Jakub Jedlinský. Dále se mezi čtyři vyvolené týmy nedostali Krásní a nezkrotní, v jejichž dresu se představili Martin Kadavý, Jan Bulušek či Patrik Hovorka.

Čoginovy děti.

Čoginovy děti.

VÝSLEDKY

Skupina A

1. Krásní a nezkrotní 10 b., 2. Nekopové 7, 3. FC Kozinec 6, 4. Kluci paní Radky 6, 5. Wlókniarz Kudowa 0.

Skupina B

1. Čoginovy děti 9b., 2. Mydli ovci 4, 3. Wayne´s team 3, 4. Marie FC 1.

 

O čtvrtfinále

Wlókniarz Kudowa – Marie FC 0:5

Čtvrtfinále

Čoginovy děti – Kluci paní Radky 3:0, Nekopové – Wayne´s team 1:5, Krásní a nezkrotní – Marie FC 1:3, FC Kozinec – Mydli ovci 3:3 na pen. 2:0.

Wayne’s team.

Wayne’s team.

1. semifinále

Čoginovy děti – Wayne’s team 5:0

První semifinále se stalo jednoznačnou záležitostí trojnásobných obhájců, za které se hattrickem prosadil Patrik Cvejn. O kvalitě Wayne’s teamu svědčí například to, že týden před konáním Ajax futsal cupu, zvítězili v Trutnově na Horňák cupu v konkurenci 30 týmů. Za tým nastoupili i hráči z divize.

2. semifinále

Marie FC – FC Kozinec 2:0

Do druhého semifinále se překvapivě dostaly týmy, se kterými se v boji o bednu před turnajem nepočítalo. Do vedení poslal Marii FC Jakub Koráb a vítěznou pojistku přidal Tomáš Falta, v brance Marie FC čaroval Marek Brich.

O 3. místo

Wayne’s team – FC Kozinec 3:2

Wayne’s team: Lukáš Nožka – Tomáš Voráček, Pavel Sedláček, Pavel Fišer, Erik Týfa, Marek Fiala, Michal Rojšl, Radek Tichý.

FC Kozinec: Radek Jedlička – Richard Dostálek, Michal Maňas, Karel Vašátko, Adam Lipenský, Ondřej Sejkora, Milan Bulavcsjak, Adam Krejčí, Vojtěch Rejchrt.

V hodně nervózním utkání, v němž musel rozhodčí Filip Stieber vyloučit na obou stranách po jednom hráči, vedl FC Kozinec už 2:0, ale zkušení hráči Wayne’s team dokázali otočit průběh zápasu a vítěznou branku vstřelil Marek Fiala.

 

FC Kozinec.

FC Kozinec.

Finále

Marie FC – Čoginovy děti 1:1 (penalty 2:1)

Marie FC: Marek Brich – Daniel Toman, Petr Šimerda, Jan Brich, Tomáš Falta, Jakub Holoubek, Jakub Koráb, Ondřej Podsztávek.

Čoginovy děti: Lukáš Junek – Dominik Krupka, Tomáš Petrášek, Petr Klapal, Matěj Cvejn, Dominik Podstávek, Lukáš Říha, Tomáš Přikryl, Zdeněk Novák.

Do vedení se překvapivě zásluhou Dana Tomana dostal tým domácí Marie FC. Za Čoginovy děti vyrovnal na 1:1 Tomáš Petrášek, který v posledních vteřinách dvakrát trefil břevno. Do konce základní hrací doby se díky bravurním zákrokům Marka Bricha v brance skóre již nezměnilo. V penaltové loterii byli úspěšnější hráči Marie FC.

Individuální ceny

Nejužitečnější hráč

Nejužitečnější hráč: Tomáš Petrášek – Čoginovy děti (hradecký odchovanec, který momentálně vede druhou nejvyšší polskou soutěž za Raków Częstochowa).

Nejlepší brankář

Nejlepší brankář: Marek Brich – Marie FC (špílmachr divizního Náchoda všechny překvapil svojí mrštností v brance a navíc vstřelil ještě 3 branky).

Nejlepší střelec: Jaroslav Hlavsa – Krásní a nezkrotní – 6 branek (hradecký odchovanec, který momentálně hraje druhou ligu za Chrudim).

 

49485882_2259538560724098_8041250385337253888_n

„Velké poděkování patří rozhodčímu panu Filipovi Stieberovi za perfektně odvedenou práci a dále mé přítelkyni za zajištění občerstvení,“ byl spokojený s celým průběhem a kvalitou turnaje jeho organizátor Václav Vaněček ml.

Čtenářská diskuze