Agresivní muž napadl záchranáře, ten skončil v nemocnici

REGION – O tom, že adventní a vánoční čas nemusí být vždy jen obdobím klidu a míru se v noci na neděli 23. prosince na vlastní kůži přesvědčila posádka rychlé zdravotnické pomoci ze základny v Jaroměři.

policie6ViewImage

„Záchranáři vyjížděli na pomoc 53letému muži s úrazem hlavy. Po příjezdu na místo zjistili, že muž, který jevil známky opilosti, utrpěl velkou tržnou ránu v obličeji. V průběhu ošetřování se začala projevovat mužova verbální agrese, která i přes nekonfliktní postup záchranářů následně vyústila do jejich fyzického napadení. Posádka na místo musela přivolat policejní hlídku, která násilníka zpacifikovala. S policejním dohledem byl zraněný transportován do nemocnice v Náchodě k dalšímu ošetření. Na stejném oddělení musel být ošetřen také 53letý záchranář, kterému agresivní muž způsobil poranění v obličeji a na dolní končetině,“ uvedl mluvčí záchranářů Ivo Novák.

Povaha zranění záchranáře si vyžádala pracovní neschopnost s odhadovanou dobou léčení dva až tři týdny. Druhá členka napadené posádky naštěstí vyvázla z události bez zranění.

Čtenářská diskuze