Adventní koncert v evangelickém kostele

BOHUSLAVICE – Pěvecký sbor Vlasta a Žesťové sdružení Dobruška vystoupí 11. prosince v Bohuslavicích nad Metují. Koncert se koná od 17 hodin v evangelickém kostele.

Ženský pěvecký sbor Vlasta vznikl v Dobrušce v roce 1881. Do roku 1968 úzce spolupracoval s mužským sborem Dobroš. Oba soubory obohacovaly kulturní život města a celého regionu.

V novější historii jsou pro Vlastu významná léta 1974–2003, kdy sbor řídil Miroslav Drašner, který ho dovedl na velmi dobrou uměleckou úroveň. Od roku 2003 do současnosti je sbormistryní Dana Friedová.

Sbor je členem Unie českých pěveckých sborů. Vystupuje při mnoha městských akcích, pravidelně pořádá jarní a vánoční koncerty, účastní se také některých přehlídek a festivalů. Dobrušku reprezentovala Vlasta i na zahraničních zájezdech, a to v Německu, Maďarsku či Holandsku. Repertoár sboru je velmi široký – od lidových písní, přes klasické a polyfonní skladby, až ke spirituálům. Obzvlášť bohatý má vánoční program, se kterým často koncertuje na mnoha místech regionu.

Čtenářská diskuze