Adventní a vánoční bohoslužby

DOBRUŠSKO – Římskokatolická farnost Bystré v Orlických horách zve na Vánoce v kostele, pořad bohoslužeb v Bystrém a v okolí.

Poslední adventní neděli 20. prosince se uskuteční mše v 8.15 hodin v kostele sv. Bartoloměje v Bystrém a v 11 hodin v kostele sv. Cyrila a Metoděje v Ohnišově.

„Sledujte aktuální vládní opatření, budeme se jimi řídit,“ informuje farnost.

Ve čtvrtek 24. prosince, na Štědrý den, bude v 16 hodin mše v kostele sv. Bartoloměje v Bystrém a také v 16 hodin mše v kostele sv. Mikuláše v Dobřanech. Ve 22 hodin v kostele sv. Cyrila a Metoděje v Ohnišově a v kostele sv. Marie Magdalény v Olešnici. Ve 24 hodin pak v kostele sv. Marie Magdalény v Deštném. Rozdávat se bude Betlémské světlo – vezměte si lucernu.

V pátek 25. prosince se slaví Slavnost Narození Páně – 9 hodin bude bohoslužba v kostele sv. Bartoloměje v Bystrém a v 11 hodin v Sedloňově ve školní tělocvičně.

V sobotu sobota 26. prosince je svátek sv. Štěpána – mše je v 9 hodin v kostele sv. Bartoloměje v Bystrém. V neděli 27. prosince je 2020 Svátek Svaté rodiny – v 8.15 hodin se slouží mše v kostele sv. Bartoloměje v Bystrém (při bohoslužbě bude obnova manželského slibu) a v 11 hodin v Sedloňově ve školní tělocvičně.

Ve čtvrtek 31. prosince bude připomenuta památka sv. Silvestra I. – 11 hodin v kostele sv. Bartoloměje v Bystrém.

Novoroční mše

V pátek 1. 1. 2021 bude Slavnost Matky Boží, Panny Marie v 9 hod. v kostele sv. Bartoloměje v Bystrém, v 11 hodin v kostele sv. Cyrila a Metoděje v Ohnišově. V neděli 3. ledna je 2. neděle po Narození Páně – bohoslužba je v 8.15 hod. v kostele sv. Bartoloměje v Bystrém a 11 hodin v kostele sv. Mikuláše v Dobřanech. Ve středu 6. ledna  bude Slavnost Zjevení Páně – v 17 hodin v kostele sv. Bartoloměje v Bystrém – žehnání vody, křídy, kadidla a zlatých předmětů.

Čtenářská diskuze