Advent mezi horami zahájí Petrklíč a jarmark

ORLICKÉ HORY – Již 13. ročník cyklu adventních koncertů Advent mezi horami, který se koná ve čtyřech kostelích na české i polské straně Orlických hor, bude zahájen poslední listopadovou sobotu v kostele svatého Jana Křtitele v Orlickém Záhoří. Od 14 hodin tam vystoupí letohradský dětský pěvecký sbor Petrklíč. Nebude chybět ochutnávka pašeráckých dobrot.

Ve 13 hodin začne na obecním úřadě jarmark lidových řemesel s vánoční tématikou. V 16 hodin bude u kostela rozsvícen vánoční strom a u obecního úřadu nasvícen betlém v životní velikosti.

Další koncert cyklu Advent mezi horami se koná v sobotu 7. prosince v polské Lasówce, a to v kostele sv. Antonína. Od 14.00 hodin tam vystoupí vokální pěvecký sbor Sta Allegro z Kudowy Zdróje. V sobotu 14. prosince se v Bartošovicích v Orlických horách v kostele sv. Máří Magdalény od 16.00 hodin uskuteční III. Adventní koncert. Vystoupí Veronika Střálková – housle a Petr Strakoš – varhany.

Poslední adventní koncert se uskuteční v pátek 20. prosince v Neratově v kostele Nanebevzetí Panny Marie od 17.00 hodin, kdy na je na programu Adventní promítání pohádky Anděl Páně II, vystoupí režisér Jiří Strach.

Čtenářská diskuze